Innowacyjne podejście firmy Samsung do inteligentnych lodówek

Samsung, renomowana koreańska firma, ponownie posunęła granice innowacji, wprowadzając nową linię inteligentnych urządzeń domowych. Wśród tych nowatorskich innowacji znajduje się inteligentna lodówka, wyposażona w sztuczną inteligencję, zaprezentowana podczas wydarzenia 'Bespoke AI’ w Mumbaju.

Ta rewolucyjna lodówka jest wyposażona w system wizyjny AI, pozwalający jej identyfikować 33 różne produkty spożywcze i tworzyć przepisy kulinarne. Technologia AI idzie znacznie dalej niż podstawowe funkcje, informując użytkowników o dacie ważności przechowywanych w lodówce artykułów spożywczych. Co więcej, może ona nawet wykryć, czy ktoś w sekrecie skonsumował twoje piwo lub zjadł pozostałe jedzenie.

Zaawansowane funkcje tej lodówki się nie kończą. Może ona odbierać połączenia telefoniczne, odtwarzać muzykę i podawać dokładne znaczniki czasowe dla produktów usuniętych z lodówki. Ale najbardziej niesamowitą funkcją jest możliwość zamawiania artykułów spożywczych bezpośrednio ze sklepu, gdy zapasy się kończą.

W świecie, w którym technologia zmienia różne aspekty naszego życia, wprowadzenie inteligentnych urządzeń domowych otwiera nowe możliwości i udogodnienia dla konsumentów. Technologia AI włączona w lodówkę Samsunga oferuje nie tylko korzyści praktyczne, ale także zmniejsza marnotrawienie pieniędzy, energii elektrycznej i jedzenia.

Inteligentna lodówka to tylko jedno z kilku urządzeń zaprezentowanych podczas wydarzenia 'Bespoke AI’. Samsung zaprezentował również mikrofalówkę, która automatycznie gotuje dietetyczne potrawy i pralkę, która dostosowuje swoje cykle zmywania do harmonogramu prania właściciela.

FAQ:

P: Co to jest inteligentna lodówka?
O: Inteligentna lodówka wyposażona jest w technologię sztucznej inteligencji, umożliwiającą jej wykonywanie zaawansowanych funkcji, takich jak identyfikacja produktów spożywczych, sugerowanie przepisów i zamawianie artykułów spożywczych.

P: Jak inteligentna lodówka pomaga w redukcji marnotrawstwa?
O: Lodówka informuje użytkowników o dacie ważności produktów spożywczych, zapobiegając ich marnowaniu. Ma także zdolność do zamawiania artykułów spożywczych, gdy zapasy są niskie, zapewniając, że podstawowe artykuły są zawsze dostępne.

P: Jakie inne inteligentne urządzenia zostały zaprezentowane na wydarzeniu?
O: Oprócz lodówki, Samsung zaprezentował mikrofalówkę, która automatycznie gotuje dietetyczne potrawy oraz pralkę, która dostosowuje swoje cykle zmywania do harmonogramu prania właściciela.

Źródła:
– News18.com: https://www.news18.com/

Privacy policy
Contact