Seniorzy w akcji

Seniorzy w akcji

Jesteś aktywnym seniorem, który rozwija swoje zainteresowania i chce się dzielić posiadaną wiedzą? Cenisz kontakt z ludźmi i nawiązywanie nowych, ciekawych znajomości? Włącz się w działania Klubu Aktywnego Seniora w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu! Pierwsze spotkanie już 16 maja.

Klub, którego działania skierowane są do elblążan w wieku 60+, zostanie powołany w CSE Światowid w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oferta Klubu ma stanowić nową jakość w zakresie form spędzania wolnego czasu, skierowanych do seniorów. Tu osoby starsze będą nie tylko uczestniczyć w przygotowanych warsztatach czy prelekcjach, ale także… wcielą się w rolę instruktorów.

– Możliwość poprowadzenia zajęć to okazja do sprawdzenia swoich sił na nowej płaszczyźnie działania i wykorzystania umiejętności interpersonalnych – mówi koordynatorka projektu, Aleksandra Bednarczuk. – Zapraszamy do „Światowida” wszystkich, którzy mają potrzebę dzielenia się swoją wiedzą i zainteresowaniami, a także tych, którzy chcą poznać nowe, ciekawe formy spędzania czasu. Pragniemy, aby każda osoba po przekroczeniu pewnego progu wiekowego czy przejściu na emeryturę miała świadomość, że to nie koniec aktywności, ale moment na realizację pasji, często odkładanych przez wiele lat. Dołączenie do Klubu pozwoli też odnaleźć się seniorom, którzy szukają swojego miejsca w społeczności po zakończeniu okresu aktywności zawodowej.

Umiesz grać w brydża? Szydełkujesz lub robisz na drutach? Malujesz czy śpiewasz? Masz inne umiejętności lub pasje, którymi chcesz się podzielić z innymi? Dołącz do nas! Spotkanie organizacyjne odbędzie się 16.05.2018 r. (środa) o godz. 15:00 w CSE „Światowid” w Elblągu (pok. 38, I piętro).

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą poznać więcej szczegółów, prosimy o kontakt pod numerem tel. +55 611 20 59 lub drogą elektroniczną pod adresem aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.