Apple przedstawi „Apple Intelligence” z zaawansowanymi funkcjami Siri

Nowy horyzont sztucznej inteligencji Apple’a
Wkrótce użytkownicy urządzeń Apple będą świadkami narodzin „Apple Intelligence”, zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji, którą zaplanowano wprowadzić na konferencji WWDC 2024. Ta znacząca nowość obiecuje zdefiniować interakcje z ekosystemem Apple’a, wprowadzając wersję beta na iPhony, iPady i Maci jesienią.

Wzbogacenie świadomości kontekstu Siri
Udoskonalony Siri będzie posiadał nowe zdolności świadomości kontekstu obok już istniejącego zestawu funkcji. Wyobraź sobie zapytanie o pogodę podczas przeglądania strony podróżniczej; Siri natychmiast dostarczy Ci prognozę dostosowaną do potencjalnej destynacji. Zdolność Siriego nie jest ograniczona do natychmiastowego wyświetlania, lecz rozszerza się na rozumienie i działanie na podstawie informacji z różnych aplikacji, nawet z setek programów firm trzecich.

Spersonalizowane montaże wideo
Siri w imponujący sposób wskaże swoją wszechstronność, gdyż będzie mogła wkrótce tworzyć spersonalizowane montaże wideo. Użytkownicy będą mogli wyznaczyć konkretne wytyczne – od wyboru kontaktów po wybór stylów muzycznych, a Siri stworzy montaż odzwierciedlający te szczególne elementy. To ulepsza istniejące funkcje kolaży zdjęć Apple’a.

Integracja Siriego z ChatGPT
Rozmawianie z ChatGPT przez Siriego ma stać się rzeczywistością. Apple z zdecydowanym zaangażowaniem w ochronę prywatności użytkownika zapewnia, że Siri będzie prosić o zgodę przed użyciem ChatGPT za każdym razem, ukrywając Twój adres IP przed logami ChatGPT i dając możliwość połączenia Twojego konta dla funkcji premium, jednocześnie nakładając ograniczenia dotyczące wykorzystania danych dla użytkowników bezpłatnych.

Ta inicjatywa w dziedzinie sztucznej inteligencji wyróżnia Apple od innych. W przeciwieństwie do przebudowanego systemu Google’a, Gemini, Apple ma na celu dostarczenie płynniejszego, bardziej naturalnego asystenta opartego na AI, pokazując, że Apple Intelligence to coś więcej niż tylko Siri, potencjalnie przewyższając umiejętności widziane w urządzeniach takich jak Google Pixel.

Kluczowe pytania i odpowiedzi

Co to jest 'Apple Intelligence’?
'Apple Intelligence’ to nowa technologia sztucznej inteligencji Apple’a, która wzbogaci Siriego o zaawansowane funkcje i zdolności świadomości kontekstu.

Kiedy 'Apple Intelligence’ będzie dostępna?
Planuje się jej wprowadzenie na konferencji WWDC 2024, a wersja beta ma być udostępniona jesienią tego samego roku.

W jaki sposób nowy Siri różni się w świadomości kontekstu?
Nowy Siri będzie potrafił rozumieć kontekst zapytań użytkownika poprzez integrowanie informacji z różnych aplikacji i programów firm trzecich, a nie tylko natychmiastowego wyświetlenia.

Jakie są nowe zdolności montażu wideo?
Siri będzie mogła tworzyć spersonalizowane montaże wideo na podstawie wytycznych użytkownika, takich jak wybór kontaktów i styli muzycznych.

Jaka jest integracja Siriego z ChatGPT?
Użytkownicy będą mogli rozmawiać z sztuczną inteligencją ChatGPT przez Siri, skupiając się na zachowaniu prywatności użytkownika, np. pytając o zgodę i zasłaniając adres IP użytkownika.

Kluczowe wyzwania lub kontrowersje

Styk sztucznej inteligencji i prywatności użytkownika często stanowi pole do kontrowersji. Nacisk Apple’a na ochronę prywatności w integracji ChatGPT z Sirim sugestiuje próbę złagodzenia obaw związanych z prywatnością. Jednak wyzwanie polega na zapewnieniu, że dane użytkowników nie będą naruszone, jednocześnie zapewniając sprawne i inteligentne usługi AI.

Ponadto konkurencja w rozwoju najlepszego asystenta opartego na AI jest zacięta, z kluczowymi graczami, takimi jak Google i Amazon, ciągle ulepszającymi swoje oferty. Apple musi zagwarantować, że 'Apple Intelligence’ oferuje unikalne i przekonujące funkcje, które nie tylko są innowacyjne, lecz także praktyczne w codziennym użyciu.

Zalety i wady

Wprowadzenie 'Apple Intelligence’ niesie kilka korzyści:
Udoskonalona Jakość Użytkownika: Użytkownicy mogą cieszyć się bardziej intuicyjnymi interakcjami ze swoimi urządzeniami dzięki poprawionej świadomości kontekstu.
Zwiększona Produktywność: Wielozadaniowość AI, jak np. tworzenie montaży wideo, może zaoszczędzić czas i zwiększyć kreatywne przepływy pracy.
Skoncentrowana na Prywatności: Podejście Apple’a do integracji ChatGPT z zobowiązaniem do ochrony prywatności może być atrakcyjną cechą dla użytkowników zaniepokojonych bezpieczeństwem danych.

Jednak istnieją również potencjalne wady do rozważenia:
Ryzyka Prywatności: Pomimo skupienia się Apple’a na ochronie prywatności, integracja zaawansowanej AI może wprowadzić nowe podatności na naruszenia danych.
Wiarygodność: Sukces AI zależy od jej niezawodności, a nowe funkcje Siriego będą musiały działać bez istotnych błędów, aby zdobyć zaufanie użytkowników.
Koszty: Wdrożenie zaawansowanych zdolności AI może prowadzić do wzrostu kosztów, które mogą zostać przeniesione na konsumentów, sprawiając, że produkty Apple’a będą droższe.

Aby uzyskać najnowsze informacje na temat Apple’a, odwiedź oficjalną stronę internetową: Apple. Należy pamiętać, że szczegółowe informacje dotyczące 'Apple Intelligence’ i zaawansowanych funkcji Siriego będą prawdopodobnie dostępne bliżej realizacji inicjatywy.

Privacy policy
Contact