Transformacja Wipro Infrastructure Engineering poprzez sztuczną inteligencję i rozwój produkcji

Wipro Infrastructure Engineering (WIN), dział należący do przedsiębiorstwa Wipro Enterprises, stawia na wykorzystanie potęgi sztucznej inteligencji (AI) oraz skupienie rządu na produkcji, aby rozwijać swoje plany wzrostu o wartości 1 miliarda dolarów. Firma ma na celu przyspieszenie swojej działalności w zakresie automatyzacji i już odniosła wczesne sukcesy w dziedzinie analizy danych po przejęciu Linecraft.ai. To przejęcie pozwoliło klientom WIN zwiększyć efektywność o 7%-15%, według Pratika Kumara, Dyrektora Zarządzającego i Dyrektora Generalnego Wipro Enterprises.

Linecraft dodaje warstwę Internetu Rzeczy (IoT) do operacji WIN, co stanowi znaczącą okazję do różnicowania. Dzięki tej technologii firma opracowała własne modele i mechanizmy prognozowania w celu ulepszenia swoich ofert. Poziom dokładności tych prognoz wynosi imponujące 92%, co pokazuje potencjał tego modułu.

Wykorzystując analizę danych, WIN udało się zmniejszyć koszty, przedłużyć żywotność materiałów eksploatacyjnych, dostosować inwentarz oraz przewidywać prognozy popytu we wszystkich swoich pięciu działach. Historia firmy sięga 1976 roku, kiedy skoncentrowana była na produkcji hydraulicznej i wyspecjalizowanej wiedzy inżynierskiej. Z biegiem lat WIN rozszerzyła swoją działalność o automatyzację przemysłową, precyzyjne produkcje, wytwarzanie metodą dodawania oraz rozwiązania oczyszczania ścieków.

Dzięki strategii przejęć i rozwoju nienorganicznego, WIN osiągnęła skumulowaną roczną stopę wzrostu (CAGR) ponad 30% w ciągu ostatnich trzech lat. Jej dział automatyzacji przemysłowej, PARI, odegrał kluczową rolę w tym wzroście i ma na celu generowanie obrotów na poziomie 1 miliarda dolarów w ciągu najbliższych trzech lat. PARI przejął Linecraft.ai w 2022 roku, co przyczyniło się do około 50% obrotów WIN w ostatnim roku obrotowym. Zastosowanie Linecraft przyniosło klientom znaczne wzrosty wydajności na poziomie 7%-15%.

Przejście sektora motoryzacyjnego w kierunku elektromobilności oraz rozwój logistyki magazynowej mają przyczynić się do rozwoju PARI w przestrzeni automatyzacji przemysłowej. Przekraczające 250 milionów dolarów inwestycje Wipro PARI doprowadziły także do trzech przejęć, w tym Linecraft.ai. Firma planuje poza tym zwiększenie liczby pracowników o dodatkowe 800 specjalistów zajmujących się automatyzacją w przeciągu przyszłego roku.

Ranjit Date, współ-CEO w PARI, podkreśla znaczenie danych w operacjach produkcyjnych. Linecraft.ai przechwytuje i analizuje dane z maszyn w czasie rzeczywistym, umożliwiając producentom optymalizację swoich procesów oraz zachowanie urządzeń. Wykorzystanie sztucznej inteligencji i podejmowanie decyzji opartych na danych mają zrewolucjonizować produkcję w Indiach w ciągu następnej dekady, prowadząc do poprawy operacji i dostosowania do zmian.

Wypo Enterprises, w którego skład wchodzi WIN i inne kluczowe działalności, generuje roczny przychód na poziomie 1,9 miliarda dolarów. Dzięki skupieniu się na AI oraz automatyzacji, WIN zajmuje dobrą pozycję do osiągnięcia ambitnych celów wzrostu i przyczynienia się do rozwoju sektora produkcyjnego w Indiach.

Q&A
– **Czym jest WIN?**
WIN to dział inżynierii przemysłowej grupy Wipro, pod przewodnictwem miliardera Azima Premji. Specjalizuje się w produkcji i ekspertyzie inżynieryjnej, skupiając się na automatyzacji i innych rozwiązaniach z tego obszaru.

– **Co to jest Linecraft.ai?**
Linecraft.ai to rozwiązanie analityki danych oparte na sztucznej inteligencji, które przechwytuje informacje z maszyn w czasie rzeczywistym. Pomaga producentom optymalizować operacje i poprawiać zachowanie sprzętu.

– **Jakie są plany wzrostu WIN?**
WIN ma na celu osiągnięcie obrotu w wysokości 1 miliarda dolarów do zakończenia roku finansowego w marcu 2025 roku. Ten wzrost będzie napędzany inwestycjami w AI, automatyzację oraz skupieniem rządu na produkcji.

– **Jak WIN skorzystał z przejęcia Linecraft.ai?**
Przejęcie Linecraft.ai umożliwiło WIN ulepszenie swoich zdolności analityki danych. To przyniosło klientom zwiększoną efektywność, redukcję kosztów oraz lepsze prognozowanie zapotrzebowania we wszystkich pięciu działach firmy.

– **Jakie są kluczowe obszary wzrostu WIN?**
Sektor elektromobilności w branży motoryzacyjnej i logistyka magazynowa w dziedzinie automatyzacji przemysłowej to kluczowe obszary wzrostu dla WIN. Te sektory stanowią znaczące szanse ekspansji oraz generowania przychodów. ​​​​​​

Privacy policy
Contact