Życie prowadzone ręką Boga Jarek Sławek.

Życie prowadzone ręką Boga Jarek Sławek.

Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową to motto tego tygodnia, w którym zbiegły się dwa wydarzenia Jarek Sławek, 24 listopada w sobotni poranek zginął w wypadku drogowym a wieczorem tego samego dnia spotkanie z Krzysztofem Zanussim.

 


Wszystkich zainteresowanych ostatnim pożegnaniem Jarka, który zginął tragicznie 24 listopada, informujemy, że uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 01 grudnia o godzinie 10:30 różańcem i Mszą Świętą, w Kościele pw. Błogosławionej Doroty w Elblągu, na ulicy Rawskiej 16A. Jarek spocznie na cmentarzu komunalnym Dębica w jego nowej części.

Chcę w imieniu mojej Mamy, Elżbiety Sławek bardzo serdecznie podziękować wszystkim za każdą wiadomość, telefon, myśl, modlitwę, wspomnienie, obecność, pomoc, propozycję pomocy, strach, a także jego brak oraz każdą inną formę wsparcia, która w tej bardzo ciężkiej dla niej chwili jest nieoceniona. NutElka? od mojej Mamy.
Syn Michał.


Kto wie kim, był Jarek Sławek ? Dlaczego Bóg powołał go właśnie teraz ? Dlaczego na Alei Jana Pawła II ? Dlaczego w sobotni poranek ? Dlaczego pod kołami pijanego kierowcy ? Kim był dla swojej żony ? Kim był dla Mężczyzn Boga a kim dla ludzi z Elbląskiej Alphy ?

Zanussi mówił o tajemnicy. Czytając relację, kolegi Gruchalskiego, można by mieć wrażenie, że spotkanie zdominował film „Kler”, ale to nieprawda, bo tematem spotkania była tajemnica świata materialnego skryta między orbitami elektronów i protonów.

Życie mężczyzny jest zawsze zawieszone na włosie jego Anioła Stróża. Chwila nieuwagi, stopa postawiona nie tam, gdzie trzeba, zły człowiek w złym miejscu o niewłaściwej porze i już stajemy, u  bramy  której  strażnikiem jest św. Piotr. Tajemnica okrywa przyczyny, dla których pojawiamy się na świecie i nikt nie wie, dlaczego odchodzimy właśnie tu i właśnie teraz.

Jest jedna rzecz, która pozostaje – pamięć. Ks. Kilianowski mówił, że łatwość korzystania z wszystkich gadżetów powinna nam służyć do zapisywania tego, co jest ważne.

Ale to, co jest ważne, zazwyczaj potrafimy dostrzec, dopiero gdy tego zabraknie. Zupełnie podobnie jest z ludźmi – ich znaczenie widać dopiero po rozmiarach wyrwy, jaka powstaje w naszym życiu po ich odejściu. Dlatego czasami można pokazać tylko to, czego już nie ma.

Dla wielu z nas Zanussi to już tylko producent lodówek. A szkoda, bo to, co chciał pokazać reżyser już z lekka zapomnianych filmów to była próba pokazania tego, czego już nie ma, ale co jednak nadal jest.

Jak zapamiętamy Jarka Sławka ? Kto za rok będzie kojarzył to imię z kitą siwych włosów i szelmowsko uśmiechniętymi oczami za szkłami okularów ?

1 komentarz

  1. Jarasie żegnaj, spotkamy się na mitingu niebieskim.Ata Al-Anon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.