Sztuka fotografii dydaktycznej

Wernisaż wystawy końcoworocznej uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych pokazany w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” pokazuje ilu utalentowanych młodych ludzi mieszka w naszym mieście. Zebranie na jednej wystawie zdjęcia, tak wielu młodych twórców, stanowią efekt ich rocznej pracy w roku szkolnym 2017/2018. W organizację wystawy włączyła się Karolina Hajec-Kalińska, nauczyciel w ZSG.

Efekty twórczych działań młodzieży będzie można zobaczyć od 5 do 20 czerwca, holach I i II piętra CSE „Światowid” i warto po korytarzach Centrum się przespacerować.

Katarzyna Misztal uchwyciła na swoim zdjęciu kolekcjonera złomu, ale zdjęcie pokazuje coś więcej – pokazuje jak różne jest życie ludzi z obrzeża rzeczywistości od egzystencji ludzi zamkniętych w karoseriach swoich samochodów. Zdjęcie klasycznie czarno białe i świetnie uchwycone

Aleksandra Ławrynowicz i Weronika Czerniakowska to autorki zdjęć które można by było wsadzić do katalogu każdej szanującej się agencji reklamowej. Ujęcia kieliszków to w zasadzie zawsze dylemat dla każdego fotografa – fotografować czy opróżnić ?

Aleksandra

Aleksandra Ławrynowicz do kieliszka dodała barwnik i uchwyciła magiczne mieszanie się płynów i barw, a Weronika Czerniakowska pokazała zdjęciem smak wina .

Angelika

 

 

 

 

Zdjęcie Angeliki Słomki to typowy zachód słońca – rzecz niby codzienna ale jakże w jej obiektywie urokliwa . Zdjęcie autorki zamieszczamy bez kadrowania – jest oczywiście źle skomponowane ale ma w sobie coś niepowtarzalnego – grę promieni zachodzącego słońca na twarzy młodej artystki i na ścianie za nią. O reklamówce „Suponu” nie wspomnę…

 

 

 

 

Oliwia Nazarek pokazała kieliszek w czerwieni i jak widać z czerwienią jej do twarzy a zdjęcie jest klasycznym zdjęciem produktowym do katalogu huty szkła.

 

 

Zdjęcie Michała Lacha to czysta impresja i totalny relaks wprost z Lazurowego Wybrzeża. Aż trudno uwierzyć że zdjęcie wykonano w okolicy Elbląga. Fotografia jakby wymarzona do wklejenia w album z atrakcjami turystycznymi regionu

Karolina Hajec-Kalińska opiekunka wystawy i nauczycielka została jako jedyna poddana metamorfozie – czy udanej pozwolimy ocenić samej Pani Profesor .

Część zdjęć wykonali sami młodzi ludzie którzy jak widać potrafią coś uchwycić z ręki i zaskoczenia…

Niestety nie zanotowałem nazwiska Pani Natalii autorki zdjęcia – plakatu , jednego z najbardziej niepokojących prac wystawy ani autorów wszystkich ciekawych zdjęć.

Kto jest ciekaw ma czas na zwiedzanie. Ciekawe co młodzi twórcy przywiozą z wakacji…

 

PS-  za pomyłki w nazwiskach przepraszamy, nie wszystkie fotografie okazały się czytelne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.