PO żegnanie Olechnowicza ?

Jak informuje radio RMF FM, szef gdańskiego Lotosu, Paweł Olechnowicz, elblążanin, może wkrótce stracić pracę. Nad podjęciem takiej decyzji zastanawia się Minister Skarbu. Na jego miejsce ma zostać powołany Andrzej Jaworski, poseł PiS. Jak podkreśla portel.pl, to wyjątkowo zła wiadomość dla Elbląga. Dlaczego?

Elbląg net o dymisji Pawła Olechnowicza

Paweł Olechnowicz  (fot. PTWP/Szymon Jankowski)


 

Oficjalne stanowisko związków zawodowych Lotosu w tej sprawie trafiło 30 marca na biurko szefa resortu skarbu, a także do premier Beaty Szydło, wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra finansów Pawła Szałamachy, a także przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Pod listem podpisali się przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Grupie Lotos (MZZPRC), NSZZ Solidarność w Grupie Lotos, Branżowego Związku Zawodowego w Grupie Lotos, Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Grupy Lotos (ZZIT) czy Międzyzakładowego Związku Zawodowego Obrony Pracowników (MZZOP) Grupy Lotos, czyli wszystkich liczących się central związkowych działających w gdańskim koncernie.

fot.Mateusz Ochocki /KFP

– Naszym zdaniem już sama sugestia dotycząca możliwości zmiany na stanowisku prezesa Lotosu nie służy stabilności koniecznej do realizacji ambitnej strategii rozwojowej firmy – powiedział nam Grzegorz Szade, wiceprzewodniczący ZZIT.

W liście związkowców do ministra skarbu czytamy między innymi, że okres 14 lat prezesury Pawła Olechnowicza w Grupie Lotos to czas niekwestionowanych sukcesów koncernu, a obecnego szefa firmy bronią projekty inwestycyjne zrealizowane przez koncern w tym okresie.

Związkowcy domagają się także dialogu z pracownikami w sprawach najważniejszych dla funkcjonowania spółki.

Puls HR O dymisji Pawła Olechnowicza


Rok 2013, Paweł Olechnowicz o Elblągu po referendum, w którym elblążanie zdecydowali o dymisji  prezydenta Grzegorza Nowaczyka.


 

DSC03826


 

Zdarzenie sprzed ponad dekady – na jednej z ulic Elbląga spotyka się dwóch emerytów, byłych pracowników „Zamechu” .

 „Popatrz Janek,  jak nam ten nasz „Zamech” rozkradli – mówi jeden do drugiego.”

Dalszego ciągu owej dyskusji przytoczyć nie podobna ponieważ pomimo, że obaj emeryci pełnili  bardzo odpowiedzialne funkcje kierownicze, słów jakie padały za cenzuralne uznać nie można. Ale ktoś decyzję o prywatyzacji podjął, a jej efekty widzimy do dziś…


 

Prezes Lotosu przewodniczącym Rady Menedżerów

Prezes Lotosu przewodniczącym Rady Menedżerów

Fot. UM Elbląg

 05.04.2011, 15:39:01   Dziś w Urzędzie Miejskim odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Menedżerów przy Prezydencie Elbląga. Podczas spotkania nowopowstała Rada wyłoniła ze swojego grona przewodniczącego, którym został Paweł Olechnowicz, Prezes Grupy Lotos S.A. Pierwsze posiedzenie Rady Menedżerów trwało ponad dwie godziny i miało charakter organizacyjny.

W spotkaniu Rady uczestniczyli: Prezes Grupy LOTOS Paweł Olechnowicz, Leszek Berbeć – Prezes spółki DRE, Stanisław Rosnowski – Prezes Zarządu Elstar Oils, Florian Romanowski – Prezes Zarządu OPEGIEKA, Roman Korzeniowski – Grupa Żywiec S.A., Dyrektor Browaru w Elblągu, Tamara Kuczyńska – Wiceprezes Zarządu Alstom Power, Leszek Wójcik – Prezes Zarządu Wójcik Fabryka Mebli, Teresa Miszkiewicz-Florczyk – Prezes Zarządu ICT Amber, Wojciech Macijewicz – Prezes Stowarzyszenia Klaster Mebel Elbląg, Marek Łęcki – Prezes Stowarzyszenia Klaster Medyczny MED+.

~ Urlike Meichoff

Panie prezydencie Nowaczyk…Elbląg cały czas czeka na konkrety, na działania, bo to co pan teraz robi to tanie zagrywki propagandowe nie mające nic wspólnego z rzeczywistością i realnością życia w Elblągu…Prosimy o działania i realizację obietnic a nie rozmowy, rozmowy, rozmowy.


 

 

„Wolny Elbląg” oraz Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie się opinii pana Olechnowicza przeciwstawiły – Elbląg ma budować przemysł i dzięki zmianie sposobu postrzegania Elbląga przez Polaków, przemysł w Elblągu z wolna z martwych  powstaje.

Jerzy Wilk w czasie nieco ponad rocznej prezydentury zmienił sposób patrzenia na miasto i zamiast szukać autorytetów słuchał Elblążan – a to co słyszał, realizował. Rozwój Modrzewiny pokazuje, jak się pan Paweł Olechnowicz mylił. Jednak jego pomyłka wizerunkowo bardzo miastu zaszkodziła.


Czy Paweł Olechnowicz jest dobrym prezesem Orlenu?

Zapewne jest lepszym prezesem Orlenu niż był wiceprezesem  ABB. Być może więcej w krwi pana Olechnowicza benzyny niż pary wodnej, ale to ocenimy za lat kilka, a może kilkanaście.
A na decyzję w sprawie obsady stanowiska prezesa PKN Orlen pewnie za długo czekać nie będziemy…..

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.