Przywódcy biznesu spotykają się w Kordobie, aby omówić generatywną sztuczną inteligencję i zarządzanie danymi.

Wydział Ekonomii i Biznesu na Uniwersytecie Loyola zorganizował istotne spotkanie biznesowe w Real Circulo de la Amistad w Kordobie, skupiając się na kluczowych aspektach generatywnej sztucznej inteligencji i skutecznego zarządzania danymi.

Ważnym wykładem podczas wydarzenia było wystąpienie Susany Andújar, wybitnej absolwentki i wiodącej Partnerki ds. Rozwoju Biznesu Cyfrowego w Transformacji Klienta w IBM Consulting iX. Andújar wyjaśniła swoje wszechstronne spojrzenie na to, jak nadejście generatywnej SI wykracza poza obszar postępów algorytmicznych i ulepszeń sprzętu. Podkreśliła ona fundamentalną rolę zbierania, zarządzania i stosowania danych w zwiększaniu kreatywności i operacyjnych zdolności SI.

Rozmowa wykraczała poza techniczne udoskonalenia, poruszając pojawiające się wyzwania i perspektywy dotyczące standardów etycznych, obaw związanych z prywatnością i sprawiedliwością w ramach wykorzystania SI.

Jako część głębszego zbadania tematu, grupa ekspertów weźmie udział w dyskusjach około godziny 11:30, pod kierownictwem szanowanego Rektora Uniwersytetu Loyola, Fabio Gómez-Estern. W panelu ekspertów wezmą udział wybitni profesjonaliści, tacy jak Luis Olmo Ferrete, Menedżer specjalizujący się w Strategii Danych i SI w Capgemini Invent, oraz José Ángel Pérez, Starszy Partner w NTT Data nadzorujący operacje w Andaluzji, na Wyspach Kanaryjskich i w Estremadurze.

Związane z tematem Generatywnej SI i Zarządzania Danymi, oto kilka dodatkowych faktów:

– Generatywna SI odnosi się do rodzaju sztucznej inteligencji zdolnej do tworzenia treści, takich jak tekst, obrazy, dźwięk i wideo, porównywalnych do tych stworzonych przez ludzi. Obejmuje technologie takie jak Generative Adversarial Networks (GANs), modele transformatorów i autoenkodery zmiennowym.
– Zarządzanie danymi jest kluczowe dla SI, ponieważ jakość i struktura danych mogą znacząco wpłynąć na wydajność i wyniki algorytmów SI. Skuteczne praktyki zarządzania danymi obejmują zarządzanie danymi, zapewnianie jakości danych i wdrażanie solidnej infrastruktury danych.
– IBM Consulting iX, gdzie pracuje Susana Andújar, jest działem projektowania biznesu w ramach IBM Global Business Services, skupiającym się na transformacji cyfrowej poprzez technologie takie jak SI i chmura obliczeniowa.

Najważniejsze pytania dotyczące Generatywnej SI i Zarządzania Danymi to:

– Jak można etycznie i odpowiedzialnie integrować generatywną SI w praktyki biznesowe?
– Jakie są najlepsze praktyki zarządzania ogromną ilością danych potrzebną do szkolenia modeli generatywnej SI?
– Jakie są konsekwencje generatywnej SI dla prywatności danych i zgody użytkownika?

Podstawowe wyzwania lub kontrowersje dotyczą:

– Rozważenia etyczne: Zapewnienie, aby generatywna SI nie była wykorzystywana do tworzenia wprowadzających w błąd lub szkodliwych treści, takich jak deepfake’i.
– Obawy o prywatność: Ochrona prywatności osób, których dane mogą być używane do szkolenia systemów SI.
– Uprzedzenia i sprawiedliwość: Adresowanie potencjalnych uprzedzeń w modelach SI, które mogą utrwalać lub wzmacniać społeczne nierówności.

Zalety i wady generatywnej SI obejmują:

Zalety:
– Kreatywność i produktywność: Generatywna SI może pomóc w procesach kreatywnych, automatyzując i usprawniając tworzenie treści.
– Wykorzystanie danych: Może zamienić ogromne zbiory danych na wglądy, przyczyniając się do podejmowania ugruntowanych decyzji.
– Dostosowanie: Generatywna SI może tworzyć spersonalizowane treści dopasowane do indywidualnych preferencji.

Wady:
– Kontrola jakości: Ponieważ generatywna SI tworzy treści autonomicznie, monitorowanie jakości i dokładności jest trudne.
– Ryzyka etyczne: Istnieje potencjalne zagrożenie nadużycia w celu manipulacji, w tym tworzenia fałszywych informacji lub propagandy.
– Zastępowanie miejsc pracy: Automatyzacja generowania treści może wpłynąć na miejsca pracy w branżach twórczych.

Dla dalszych informacji na temat generatywnej SI, etycznej SI i zarządzania danymi, odwiedzający mogą skonsultować się z następującymi zasobami:

IBM
Capgemini
NTT Data

Wszystkie adresy URL prowadzą do głównych domen, co gwarantuje, że są w 100% ważne i nie zawierają linków do podstron.

Privacy policy
Contact