Pijany kierujący jest tak samo niebezpieczny jak… załadowany rewolwer

Z pełnej widowni sali kina Światowid przed występem Kabaretu pod Wyrwigroszem skorzystali elbląscy policjanci. Starszy aspirant Wiktor Kaczmarek przez blisko pół godziny opowiadał o bezpieczeństwie na drogach. Zaprezentowano także policyjny spot z KWP w Olsztynie traktujący o pijanych kierujących.

Jazda nawet jako pasażer z pijanym kierującym jest jak gra w rosyjską ruletkę. Na kinowym ekranie  widzimy w aucie rozbawione, pijane towarzystwo młodych ludzi. W pewnym momencie zamiast kluczyka w scenie pojawia się rewolwer rodem z filmów o „brudnym Harrym” i… rozpoczyna się gra w „rosyjską ruletkę”. Wymowna scena uświadamia widzom, że pijany kierujący jest tak samo niebezpieczny jak… załadowany rewolwer. Później przychodzi kolej na przykłady z elbląskich ulic kolizje i wypadki drogowe.

– Zgromadzoną publiczność traktujemy jako odbiorców, których można edukować i dotrzeć poprzez przykłady do ich wyobraźni – tłumaczy st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Jest to grupa dorosłych ludzi, z którą możemy spotkać się właśnie na tego typu występach. Naszą rolą jest też wywołanie przemyśleń u słuchaczy, które przełożą się na zmianę zachowania oraz poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

We wtorkowym spotkaniu wzięło udział około 300 elblążan. Było ono organizowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach ogólnopolskiego programu „Bezpiecznie chce się żyć”.  

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.