Piąta literacka “Gra o Miasto”

Gra miejska po raz piąty

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza uczniów klas VII szkoły podstawowej, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w grze „Z dala od klawiatury, a bliżej literatury”. Zabawa odbędzie się już 19 czerwca.

Tegoroczna edycja literackiej zabawy, która stanowi już jedną z elbląskich tradycji, to część projektu „Literacki wehikuł czasu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Uczniowie wcielą się w rolę pomocników Pana Samochodzika, bohatera serii powieści Zbigniewa Nienackiego. Zabawa stanie się okazją do sprawdzenia zdolności analitycznych, kreatywności i spostrzegawczości uczestników oraz umiejętności pracy w grupie.

Grę poprzedzi wykład Juliusza Marka, elbląskiego dziennikarza i publicysty, znawcy historii najbliższej okolicy i miłośnika literatury. Przybliży on młodzieży najważniejsze elementy dziedzictwa kulturowego regionu i jego tradycje literackie, w tym sylwetki lokalnych pisarzy i poetów oraz ich dzieła.

Współorganizatorami tegorocznej gry są elbląskie instytucje kultury: Centrum Sztuki Galeria EL, Młodzieżowy Dom Kultury, Urząd Miasta Elbląga, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna, Biblioteka Elbląska, Muzeum Archeologiczno-Historyczne i Teatr im. Aleksandra Sewruka. Na zwycięzców zabawy czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zespoły 3-5 osobowe – każda szkoła może zgłosić jeden zespół. Mogą to być uczniowie jednej klasy lub jednej szkoły.

 

Udział w grze jest bezpłatny. Start: 19.06.2018, godz. 10:00, CSE „Światowid”.

 

 

 

Wodniacy z PWSZ zapraszają do Nabrzeża

Facebook