NCBR to oferta dla inżynierów z General Electric ?

General Electric zapowiada redukcję zatrudnienie i sprzedaż odlewni – najnowszego z segmentów procesu produkcji energetycznej, gdzie odlewa się korpusy turbin.

Kilka tygodni temu w Elblągu odbyło się spotkanie sygnowane logiem „Rzeczypospolitej” a dotyczące promocji oferty Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Spotkanie nie wzbudziło szerszego zainteresowania na sali spotkało się kilkadziesiąt zaledwie osób.

http://elblognew.hekko24.pl/duze-srodki-dla-zlotego-trojkata-ktos-po-nie-siegnie/

W Elblągu zarejestrowanych jest ponad dziesięć tysięcy jednoosobowych działalności gospodarczych i zapewne ponad tysiąc spółek .

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski poinformował podczas debaty budżetowej że wpływy z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych w roku 2017 zrealizowano zaledwie w połowie planowanej na ten rok kwoty.

Spółka General Electric zarejestrowana jest poza Elblągiem więc recesja w branży energetycznej nie powinna na wpływy z CIT mieć wpływu a jednak ma ponieważ….

  • General Elecktric zlecał wiele ważnych zadań firmą z Elbląga a te firmy płaciły nie tylko wynagrodzenia swoim pracownikom ale i osiągały zysk którym dzieliły się z Gminą Elbląg.
  • Płace w koncernie były zdecydowanie wyższe od płacy minimalnej stanowiącej w Elblągu w zasadzie ofertę dominująca.
  • Spółka była przez lata partnerem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu i sponsorowała wiele zadań realizowanych w ramach „ Złotego Trójkąta ”.

Ale że nie ma blasku bez cienia owa silna pozycja wielkiego i ciężkiego przemysłu doprowadziła do tego że Elbląskie firmy przestały walczyć o rynki i stanęły w pewien dryf nie szukając nowych technologii rozwiązań i pomysłów. Nie powstała żadne realnie działająca w interesie miasta organizacja przedsiębiorców a do tych istniejących przedsiębiorcy się jakoś nie garną.


Czy oferta NCBR może przełamać ten stan ? Zobaczymy w roku 2018 a dla zainteresowanych  kilka słów od Kamila Melcera przedstawiciela Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.