Kobiety w obronie praw kobiet czyli Czarny Protest-Czarny Piątek

Kobiety w obronie praw kobiet czyli Czarny Protest-Czarny Piątek

Jutro, czyli w piątek 23 marca odbędzie się w Elblągu w ramach akcji ogólnopolskiej tzw. Czarny Piątek czyli protest w obronie praw kobiet dotyczących zakazu aborcji płodów z wadami genetycznymi i rozwojowymi. Organizatorkami w Elblągu są Izabela Daciuk i Angelika Domańska. Start o godzinie 17.00 pod biurem posła Jerzego Wilka przy ul. Czerwonego Krzyża 2. Organizatorki na Facebook’u utworzyły wydarzenie: Czarny Piątek w Elblągu gdzie piszą:

Wszystko zaczęło się od komunikatu wydanego 14 marca przez Konferencję Episkopatu Polski, w którym ponaglono władzę do rozpoczęcia prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”. Odbiera on kobietom prawo do aborcji w przypadku płodów z nieusuwalnymi wadami. Jednocześnie nie przewiduje żadnej formy pomocy dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi. PiS skierował projekt pod obrady komisji 19 marca. Dzień wcześniej, w niedzielę, pod kuriami w całej Polsce odbyły się demonstracje przeciwko projektowi. Protestujący trzymali w rękach wieszaki, symbol niebezpiecznych aborcji dokonywanych przez zdesperowane kobiety. Ostatecznie projekt „Zatrzymaj aborcję” otrzymał pozytywną opinię ze strony Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Wcześniej z kolei posłowie z komisji ustawodawczej przyjęli i wysłali do Trybunału Konstytucyjnego stanowisko dotyczące aborcji ze względu na ryzyko poważnych wad płodu. Uznali, że tego typu aborcja jest niezgodna z konstytucją.

Uważamy, że takie podejście do praw kobiet to skandal i schlebianie religianckim barbarzyńcom – nie ma naszej zgody na łamanie praw człowieka i robienie z kobiet inkubatorów do rodzenia, bo takie widzimisię mają akurat panowie fundamentaliści i kościelni purpuraci.

W najbliższy piątek, 23 marca 2018 r., o godz. 17.00 spotykamy się pod biurem posła PiS Jerzego Wilka przy ul. Czerwonego Krzyża w Elblągu, skąd pomaszerujemy na Pl. Słowiański pod biuro posła PiS Leona Krasulskiego, a stamtąd pod adres właściwy, czyli pod kurię biskupią na elbląskiej Starówce.

Poinformujcie innych, zabierzcie ze sobą plakaty, transparenty, hasła i wiadomości dla rządzących oszołomów oraz ich kościelnych mocodawców – weźcie również gwizdki, grzechotki, piszczałki i cokolwiek przydatnego do robienia hałasu. Niech rządzący barbarzyńcy usłyszą głos polskich kobiet!

Przy okazji, świadomy mężczyzno, bądź w piątek razem z nami, razem z polskimi kobietami, które potrzebują dziś naszego wsparcia – w jedności siła i również Twój głos MA znaczenie w tej walce!”

Poniżej zaproszenie do wzięcia udziału w proteście wystosowane przez Izabelę Daciuk oraz Angelikę Domańską:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.