Elblążanie na scenie podczas Dni Elbląga

Afromental, Ira, Grzegorz Hyży czy Bratanki, to tylko niektóre gwiazdy tegorocznych Dni Elbląga. W sobotę na scenie na Wyspie Spichrzów zaprezentują się również elblążanie. O godz. 16.00 DepeszBląg, a o 18.30 i 20.15 wychowankowie MDK w Elblągu: Szalone Małolaty i Szalone.

Zespół Szalone małolaty znany jest elblążanom od wielu lat ze wspaniałych koncertów świątecznych czy występów na scenie elbląskiego „Lata w formie”.  Na swoim koncie mają też liczne sukcesy – drugie miejsce w międzynarodowym festiwalu "Orfeusz w Italii” w Lido di Jesolo w Wenecji czy Grand Prix 37. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. W sobotę młodzi artyści zaprezentują się w repertuarze, który podbił serca publiczności na scenach w kraju i poza jego granicami. Instruktorem wokalu oraz kierownikiem artystycznym zespołów jest Katarzyna Panicz, a podmiotem wspierającym młodych artystów – Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży.

DepeszBląg to z kolei projekt znanego elbląskiego muzyka Bartka Krzywdy, który tak go charakteryzuje – Gramy po swojemu piosenki Depeche Mode. Jestem od lat zakochany w Depeszach, ale ich piosenki są tylko pretekstem do prezentowania tego co nasze. Zespół tworzą muzycy: wokalista Paweł Koczyński, bębniarz Paweł Batycki, saksofonista Szymon Zuehlke oraz Bartek Krzywda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.