Z przyjemnością informuję, że 24 stycznia br. (środa) Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba organizuje, pierwszą w tym roku, prezentację o Camino pn. CAMINO W DUECIE. Prezentację przedstawi, należący do naszego Klubu Kazimierz Filip, któy wędrował szlakiem Camino z Astorgi do Santiago w 2016 roku. Prezentacja odbędzie się, jak zawsze, w sali Ratusza Staromiejskiego w Elblągu (ul. Rynek Staromiejski 25), udostępnianej nieodpłatnie naszemu Klubowi przez Prezydenta Miasta Elbląg. Link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/1268230596612561/

 

W trakcie tego spotkania zostaną wręczone Brązowe Odznaki Pomorskiej Drogi św. Jakuba osobom (nie tylko członkom naszego Klubu), które wędrowały z nami w 2016 roku i przeszły 5 odcinków Pomorskiej Drogi św. Jakuba z Braniewa przez Frombork, Tolkmicko, Kadyny, Suchacz, Elbląg, Nowy Dwór Gdański do Niedźwiedzicy tj. 120 kilometrów.

 

Pomorska Droga św. Jakuba jest częścią Europejskiego Szlaku Kulturowego prowadzącego wędrowców do Katedry św. Jakuba w Santiago de Compostela leżącym na płn. – zach. krańcu Hiszpanii.

 

Życząc szczęśliwego 2018 roku, zapraszam serdecznie na nasze spotkanie. Buen Camino

 

Tamara Frączkowska

w imieniu Elbląskiego Klubu Przyjaciół

Pomorskiej Drogi św. Jakuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.