Lwi Pazur Kamili Jabłonowskiej

Nie zawsze można poświęcić czas na komentowanie artykułów innych portali ale tym razem nie sposób nie komplementować pani Kamili Jabłonowskiej, redaktor naczelnej portalu Info.elblag za jej autorski tekst o pikniku ponad podziałami.  

https://info.elblag.pl/28,50252,Wcisla-zaprasza-na-Piknik-bez-podzialow-na-ktorym-bedzie-krytykowany-PiS-Mozemy-wspolnie-z-polityki-sie-smiac.html

Pani redaktor niezbyt często sięga po tematy polityczne i jeszcze rzadziej z jej dzieł wyczytać można coś więcej niż informację, że ciepła woda leci z kranu, a jej dostawy wydają się być zapewnione na przyszłe lata radosnego rozwoju naszego miasta pod berłem Jego Wysokości Witolda Wielkiego Wróblewskiego.

Tym przyjemniej czyta się tekst pokazujący co naprawdę na sercu pani Kamili leży i jasno obnażający fałsz elbląskich elit politycznych oraz pokazujący to, co każdy w zasadzie wie, ale o czym mało kto ma odwagę napisać.

Rolą dziennikarza jest pokazywać świat jaki jest i krytykować to, co w nim złe . Ale ta rola rozpływa się w biznesowej  roli mediów, które coraz częściej stają się tubą propagandową tej lub innej grupy interesów i jak często bity pies z podkulonym ogonem  ustawiają się do reklamodawców o kosteczki z ich stołu. Czasem owym sponsorem są politycy, czasem przedsiębiorcy, a najczęściej grupy złożone z jednych i drugich bo, jak to w życiu bywa, interesy bywają politycznie poprawne i politycznie niepoprawne.  Czy takie związki to jeszcze grupa towarzyska czy już zorganizowana grupa przestępcza z czasem sprawdzi Minister Zbigniew Ziobro, pozostawmy mu więc czas na oddzielenie ziarna od plew i miejmy nadzieję, że ów omłot będzie równie precyzyjny jak myśl, którą wyraziła pani Jabłonowska.

Jeszcze kilka miesięcy temu działacze KOD-u udawali, że są niezależni od partii politycznych – dziś już nikt nie ma wątpliwości, że w istocie stać się mieli piątą kolumną działaczy Platformy Obywatelskiej stworzoną by przejąć  co aktywniejszych ludzi kontestujących działania partii politycznych co do zasady.
Ale w jednej sprawie pani Kamila może się mylić, bo zwolennicy PIS-u powinni się na tym pikniku znaleźć i zacząć solidną debatę polityczną, a nade wszystko pokazać, że potrafią stanąć w szranki ze swoimi politycznymi oponentami i zepchnąć  ich do defensywy.

Problem jednak w tym, że polityka polityków niewiele ma wspólnego z odwagą  i poczuciem pokory wobec wyborcy. Senator Jerzy Wcisła woli podgrzewać kiełbasę wyborczą na wolnym ogniu i nie zamierza dać się wysmażyć w ogniu pytań swoich politycznych oponentów.
Poza zwolennikami PiS-u są w tym mieście ludzie przygotowani by zadać panu senatorowi kilka trudnych pytań i wypada się cieszyć,  że jest wśród nich i Kamila Jabłonowska.

Ale i pan senator ma w jednej sprawie rację – z polityków trzeba się śmiać. Ironią losu jest jednak fakt, że to właśnie z niego w Elblągu  śmiejemy się najczęściej. Nie tylko z tego powodu, że fizjonomią przypomina Jasia Fasolę. Nasz lokalny  arcymistrz robienia z siebie pośmiewiska największe gafy popełnia właśnie z obawy przed śmiesznością i czyni to z powagą tym większą,  im bardziej chce się pokazać jako osoba godna szacunku. Czy  na owym pikniku nasz najśmieszniejszy "polityk” nauczy się śmiać z samego siebie? Zobaczymy…  I pewne jest, że okazji do żartów nie zabraknie – inne pytanie, to ile  z nich nasz senator zrozumie.


Był wszak w Senacie Rzymskim  senator na czterech nogach, czy możemy się zatem dziwić, że dziś w tej instytucji nie brak czworonogów o nieco mniejszych rozmiarach?

 

Komentarz internauty :
~ turban

słowo senator, jak i zawod senator RP powinno do czegos zobowiazywac, natomiast ten facet to jakies nieporozumienie. bardziej sprawdzilby sie w roli prowadzacego kabareton lub w roli dyrektora cyrku. zajmuje sie glupotami wiec domniemam ze jest nierobem i obibokiem skoro ma czas na takie bzdury zamiast dzialac dla dobra kraju top organizuje antypolskie hucpy ktore maja za zadanie wyszydzic pis. to strasznie zaklamany jadowity wichrzyciel. kim byli idioci oddajacy na niego swoje glosy? chcialbym ich poznac. szok szok!

 

 

Facebook