“Środkowy palec” Platformy Obywatelskiej w Elblągu

fot. youtube.pl/redakcjaelblaskapl

Słowa czynią świat – mawiają pisarze, fotografie pokazują świat – mówią fotografowie.

Kamerzyści nie mają problemu z rozsądzaniem reprezentantów obu powyższych zawodów,  zapisują bowiem i obraz i słowa.

 

Podczas spotkania Grzegorza Schetyny z elbląskimi sympatykami Platformy Obywatelskiej zaczęła się pojawiać prawdziwa twarz tej partii w Elblągu i co ciekawe, owo prawdziwe oblicze polityki zaczęła pokazywać pani Angelika Domańska, jedna z bardziej aktywnych działaczek kobiecych,  organizatorka Czarnego Marszu Kobiet.

 

Słowa pani Domańskiej wyjaśniały zarówno dlaczego podczas spotkania sala hotelu Arbiter miała kilka rzędów pustych foteli, jak też dlaczego nie stawił się na tym spotkaniu senator Jerzy Wcisła, nominalny szef struktur partyjnych w Elblągu. Słowo „nominalny” ma tu spore znaczenie ponieważ, jak wieść niesie, faktyczną władzę w tym ugrupowaniu sprawuje druga żona pana senatora, bardzo energiczna Dorota Wcisło.

Pani Doroty, o ile dostrzegliśmy,  na spotkaniu z liderem  największej opozycyjnej partii również  nie było, warto zatem zapytać czy nie z obawy o pytania o związki pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, gdzie do niedawna pracował jej mąż, z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, który zlecał jej oficynie wydawniczej druk materiałów promujących "Pętlę Żuławską", na wodach której doszło do tragedii jachtu "Atlanta". Przypomnijmy, że na jego na pokładzie w wyniku zahaczenia o  linię przesyłową średniego napięcia  spłonęło żywcem czworo żeglarzy.

 

 

Elblog.pl   zaczyna zwracać głos mieszkańcom  miasta – tym razem zabrała go pani Domańska. Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych  zdarzeń i  wypowiedzi, relację zaczynamy jednak od opinii pani Angeliki ponieważ jest ona swego rodzaju zapleczem politycznym Platformy Obywatelskiej i trudno by było posądzać ją o krytykanctwo.

Zadziwiające jest też, że o jej wystąpieniu nie napisał ani  PortEl,  szeroko relacjonujący wszelkie wydarzenia z życia politycznego Platformy Obywatelskiej, ani żaden inny portal z Elbląga.

 

Skoro zatem nasi starsi i bardziej doświadczeni koledzy dziennikarze nie uznali, że wystąpienie pani Angeliki  Domańskiej ma znaczenie, to my pozwolimy sobie kwestię tę pozostawić uznaniu Państwa – naszych czytelników.

Facebook