Zamknięcie sklepu na Starówce. Co dalej z PSS Elbląg ?

Przedstawiamy archiwalne zdjęcia z jednej z pokazowych placówek PSS w Elblągu – delikatesów na Starówce. Od wczoraj a w zasadzie od dziś placówka już nie pracuje.

Starówka to najbardziej zasobna dzielnica miasta w której mieszkają ludzie o ponadprzeciętnych dochodach. Owa specyfika sprawiła że oferta delikatesów była wyjątkowa i wyjątkowy był personel tego sklepu. Ciekawy wystrój i poczucie przestrzeni której tak brakuje w sklepach „Biedronki” nie uchroniły sklepu przed likwidacją.

Jedna z ekspedientek powiedziała ze sporą dozą goryczy że Polacy wybrali sklepy wielkich sieci handlowych . Owa smutna konstatacja nie jest dobrą wróżbą dla elbląskich handlowców – sieci handlowe są i będą, ale znaleźć sposób na konkurowanie z nimi nie jest łatwe.

Są jednak w Elblągu takie firmy które sobie na trudnym rynku radzą – Sklepy Agencji Handlowej „Vabank” czy sklepy „Gest” konkurują nie tylko z siecią „Borys” ale i z „Biedronką „.

Szkoda że ta wyjątkowa placówka będąca przez lata wizytówką miasta odeszła w przeszłość . Szkoda że ekspedientki z placówki nie znalazły zatrudnienia w innych sklepach,  ale miejmy nadzieję że i ta placówka wróci,  a jej zamknięcie będzie tylko okazją do jej reorganizacji.

Sprawę będziemy relacjonować w cały 2018 r bo handel to ważny dział gospodarki i życia miasta.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.