wyŁADnijMY Elbląg – nowe słowo i nowa inicjatywa

wyŁADnijMY Elbląg – warsztaty


Wiosną 2018 roku Departament Urbanistyki i Architektury UM we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli przeprowadził konkurs plastyczny pod hasłem „wyŁADnijMY Elbląg”. Celem konkursu, zorganizowanego jako szkolne wydarzenie cykliczne, jest zainteresowanie dzieci i młodzieży szkolnej problematyką estetyki przestrzeni publicznej naszego miasta

W związku z drugą edycją konkursu planowaną na pierwszą połowę 2019 roku, organizatorzy konkursu zorganizowali warsztaty dla nauczycieli plastyki szkół podstawowych i gimnazjów na terenie Elbląga. Warsztaty będą merytorycznym wsparciem dla nauczycieli dzieci, które wezmą udział w przyszłorocznej edycji konkursu. Edycja ta będzie nosiła tytuł „Rysuję, maluję – odkrywam moje miasto”.

Warsztaty rozpoczną się 20 listopada o godz. 10 na terenie Galerii EL, a następnie uczestnicy przeniosą się do Pracowni Plastycznej Ryt przy ul. Studziennej. Do przeprowadzenia warsztatów zaangażowane zostały osoby posiadające doświadczenie w dziedzinie aktywności plastycznej różnych grup wiekowych dzieci i młodzieży.

Autorką nazwy konkursu wyŁADnijMY Elbląg jest elbląska poetka Dominika Klucznik.


 

Od Redakcji: Ślad na ziemi, jaki pozostawiamy w świecie, to wartość, o której nie pamiętamy, póki nie staniemy w obliczu wieczności. Faraonowie Egiptu zaczynali budować swój grób, już w chwili objęcia władzy, a ich imiona trwają od pięciu tysięcy lat. Grecy wyżej cenili sławę imienia niż życie, a pokazał to Achilles, którego grobu nie zna nikt a którego imie brzmi przez tysiąclecia. Nasi poprzednicy budowali z kamienia i w kamieniu ich imiona spisano. Warto uczuć, pokazywać, przypominać i być może za sto lat w przestrzeni miejskiej pojawią się nazwiska tych, którzy dziś w tym projekcie zaczynają uczestniczyć….