Triumf Baldur’s Gate 3: Analiza zwycięstwa na The Game Awards

Triumf Baldur’s Gate 3: Analiza zwycięstwa na The Game Awards

Baldur’s Gate 3, produkcja Larian Studios, zdominowała tegoroczną galę The Game Awards, zdobywając tytuł Gry Roku. Ta epicka gra RPG pokonała silną konkurencję, w tym Cyberpunk 2077, który również zdobył nagrodę za najlepiej wspieraną grę1.

Sukces Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate 3 nie tylko zdobyło tytuł Gry Roku, ale również zgarnęło kilka innych prestiżowych nagród, w tym za grę z najlepszym wsparciem społeczności od twórców, najlepszą grę RPG i najlepszą grę multiplayer1. Neil Newbon, który wcielił się w postać Astariona, został doceniony w kategorii aktorskiej1.

Inne wyróżnienia

Alan Wake 2, który był drugim w kolejności typowanym kandydatem na miano Gry Roku, zdobył trzy główne nagrody: za najlepszą reżyserię, narrację i kierunek artystyczny1. Cyberpunk 2077, pomimo kontrowersji związanych z jego premierą, został doceniony za systematyczne aktualizacje i dodawanie nowej treści, zdobywając nagrodę za najlepiej wspieraną grę1.

FAQ

1. Co to jest The Game Awards?
The Game Awards to coroczna gala, podczas której przyznawane są nagrody dla gier komputerowych i osób związanych z tą branżą.

2. Co to jest Baldur’s Gate 3?
Baldur’s Gate 3 to gra RPG stworzona przez Larian Studios. Jest to trzecia część popularnej serii gier Baldur’s Gate.

3. Kto to jest Astarion?
Astarion to jedna z postaci, którą można spotkać w grze Baldur’s Gate 3. W grze, Astarion jest wampirem, który staje się pół-Illithidem.

4. Co to jest Cyberpunk 2077?
Cyberpunk 2077 to gra RPG stworzona przez polskie studio CD Projekt. Gra, mimo początkowych problemów, zdobyła nagrodę za najlepiej wspieraną grę na The Game Awards.

Wyjaśnienie terminów

RPG (Role-Playing Game) – gatunek gier komputerowych, w których gracze wcielają się w postacie i kierują ich działaniami w świecie gry.

Multiplayer – tryb gry, w którym uczestniczy wielu graczy. Mogą oni grać ze sobą lub przeciwko sobie.

Aktor głosowy – osoba, która dostarcza głos dla postaci w grach komputerowych, filmach animowanych, czy serialach.

Illithid – fikcyjna rasa w uniwersum Dungeons & Dragons, na którym oparte jest Baldur’s Gate 3. Są to istoty podobne do ośmiornic, znane również jako mind flayers.

Share