Projekt Polaris: Nowa Era Wiedźmina. CD Projekt RED zapowiada nową trylogię

Projekt Polaris: Nowa Era Wiedźmina. CD Projekt RED zapowiada nową trylogię

CD Projekt RED, znane polskie studio gier, potwierdziło, że rozpoczyna prace nad nowym projektem znanym jako Polaris. Projekt ten, jak podaje Adam Badowski, dyrektor generalny studia, to nowa produkcja osadzona w uniwersum Wiedźmina, stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego1.

Projekt Polaris to nie tylko kolejna gra w uniwersum Wiedźmina, ale nowa trylogia, która ma przynieść świeże spojrzenie na ten znany świat. Badowski potwierdził, że studio planuje rozpocząć prace produkcyjne nad projektem w 2024 roku, z zespołem składającym się z około 400 osób1.

Chociaż nie podano konkretnych dat premiery, analitycy przewidują, że pierwsza gra z nowej trylogii Wiedźmina może trafić na rynek w latach 2026-2027. To oznacza, że studio nie wyda żadnej „dużej” gry przez co najmniej kilka najbliższych lat1.

FAQ

1. Co to jest Projekt Polaris?
Projekt Polaris to nowa trylogia gier osadzona w uniwersum Wiedźmina, nad którą pracuje studio CD Projekt RED.

2. Kiedy możemy spodziewać się premiery pierwszej gry z trylogii Projekt Polaris?
Chociaż nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, analitycy przewidują, że pierwsza gra z trylogii może trafić na rynek w latach 2026-2027.

3. Kto jest twórcą uniwersum Wiedźmina?
Uniwersum Wiedźmina zostało stworzone przez polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego.

Wyjaśnienie terminów

Trylogia – seria trzech powiązanych dzieł, które są zazwyczaj wydawane kolejno. W kontekście gier, trylogia to trzy gry, które łączy wspólna fabuła lub uniwersum.

Uniwersum – w kontekście literatury i gier, uniwersum odnosi się do fikcyjnego świata, w którym rozgrywa się akcja. Uniwersum Wiedźmina to świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego, pełen magii, potworów i politycznych intryg.

CD Projekt RED – to polskie studio gier, znane z produkcji serii gier Wiedźmin oraz gry Cyberpunk 2077.

Share