Pierwsze spojrzenie na GeForce RTX 4070 SUPER Founders Edition: Specyfikacje i możliwości

Pierwsze spojrzenie na GeForce RTX 4070 SUPER Founders Edition: Specyfikacje i możliwości

W naszym laboratorium pojawił się najnowszy model karty graficznej – GeForce RTX 4070 SUPER w wersji Founders Edition. Ten model będzie dostępny do zakupu za pośrednictwem oficjalnego sklepu Nvidii. Karta graficzna charakteryzuje się unikalnym systemem chłodzenia z dwoma wentylatorami ułożonymi przeciwnie do siebie. Wersje SUPER są utrzymane w eleganckiej czarnej kolorystyce, w przeciwieństwie do standardowych modeli, które są czarno-srebrne1.

GeForce RTX 4070 SUPER to ulepszona wersja popularnego modelu GeForce RTX 4070. Producent zapewnia, że nowy model oferuje znacznie lepszą wydajność, która umożliwi komfortowe granie w rozdzielczości 1440p1.

Pod względem specyfikacji technicznej, GeForce RTX 4070 SUPER posiada więcej jednostek CUDA (7168 w porównaniu do 5888 w modelu RTX 4070) i jednostek RT (56 w porównaniu do 46 w modelu RTX 4070). Taktowanie układu graficznego wynosi 1980/2475 MHz, a pamięć wideo to 12 GB GDDR6X 192-bit z taktowaniem 21 000 MHz. Przepustowość pamięci wynosi 504 GB/s, a TGP to 220 W1.

Nie możemy jeszcze zaprezentować niezależnych testów wydajności modelu GeForce RTX 4070 SUPER, ale producent przygotował swoje porównanie do innych kart graficznych. GeForce RTX 4070 SUPER w standardowej rasteryzacji wypada nieco lepiej niż GeForce RTX 3090, który jest prawie najwydajniejszym modelem z poprzedniej generacji. W grach wykorzystujących technologię DLSS 3 z funkcją Frame Generator, przewaga nowego modelu jest jeszcze większa1.

GeForce RTX 4070 SUPER Founders Edition wyposażony jest w cztery wyjścia obrazu: trzy DisplayPort i jedno HDMI. Karta wymaga podłączenia zasilania z nowej wtyczki 12VHPWR, do której dołączana jest przejściówka1.

FAQ

1. Co to jest GeForce RTX 4070 SUPER Founders Edition?
To ulepszona wersja popularnej karty graficznej GeForce RTX 4070. Model ten oferuje lepszą wydajność i jest dostępny do zakupu za pośrednictwem oficjalnego sklepu Nvidii.

2. Jakie są główne cechy GeForce RTX 4070 SUPER Founders Edition?
Karta graficzna posiada więcej jednostek CUDA i RT, wyższe taktowanie układu graficznego, a także unikalny system chłodzenia z dwoma wentylatorami. Wersja SUPER jest utrzymana w czarnej kolorystyce.

3. Jakie są wyjścia obrazu w GeForce RTX 4070 SUPER Founders Edition?
Karta graficzna posiada trzy wyjścia DisplayPort i jedno HDMI.

Słowniczek terminów

  • CUDA: Jest to architektura obliczeniowa kart graficznych firmy Nvidia, która umożliwia wykorzystanie ich mocy obliczeniowej do przetwarzania ogólnych zadań, nie tylko graficznych.
  • RT (Ray Tracing): Jest to technika renderowania obrazu, która polega na symulacji ścieżek pojedynczych promieni światła. Pozwala to na realistyczne odwzorowanie oświetlenia, cieni i odbić.
  • TGP (Total Graphics Power): Jest to maksymalna ilość energii, którą karta graficzna może zużywać podczas pracy.
  • DLSS (Deep Learning Super Sampling): Jest to technologia firmy Nvidia, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do zwiększenia rozdzielczości obrazu bez znaczącego wpływu na wydajność.
Share