Nowy Rozdział w Historii Klawiatur: Microsoft Wprowadza Rewolucyjną Zmianę

Nowy Rozdział w Historii Klawiatur: Microsoft Wprowadza Rewolucyjną Zmianę

Po prawie trzech dekadach bez większych zmian w układzie klawiatur, Microsoft wprowadza innowacyjny klawisz, który ma zrewolucjonizować sposób, w jaki korzystamy z komputerów. Ta zmiana jest związana z rosnącą rolą sztucznej inteligencji (AI) w naszym codziennym życiu.

Microsoft Copilot: Asystent AI na wyciągnięcie ręki

Windows 11, najnowszy system operacyjny Microsoftu, już teraz oferuje integrację z asystentem AI o nazwie Microsoft Copilot. Ale gigant technologiczny nie zamierza na tym poprzestać. Po raz pierwszy od prawie 30 lat, Microsoft wprowadza zmiany w układzie klawiatur, dodając specjalny klawisz, który aktywuje Copilota.

Nowy klawisz: Przyszłość na wyciągnięcie palca

Nowy klawisz, który ma pojawić się na klawiaturach przeznaczonych dla systemu Windows 11, uruchamia asystenta AI, mającego pomóc użytkownikom w korzystaniu z systemu. Microsoft Copilot, który jest już dostępny dla smartfonów z Androidem, ma teraz stać się jeszcze bardziej dostępny dzięki nowemu klawiszowi.

Kiedy zobaczymy nowy klawisz?

Microsoft zapowiedział te zmiany 4 stycznia 2024 roku, podkreślając, że ten rok ma być kluczowy dla rozwoju sztucznej inteligencji. Pierwsze urządzenia z systemem Windows 11, które będą miały nowy klawisz, mają pojawić się tuż przed targami elektroniki CES 2024 i po nich. Przewiduje się, że będą dostępne na koniec lutego 2024 roku. Urządzenia z rodziny Surface również zostaną odpowiednio zaktualizowane.

Reakcje na nowy klawisz

Pomysł Microsoftu spotkał się z mieszanką reakcji. Niektórzy użytkownicy są podekscytowani możliwościami, jakie otwiera nowy klawisz, inni są sceptyczni. Bez względu na to, jakie są opinie, jedno jest pewne: nowy klawisz symbolizuje nadchodzące duże zmiany w świecie technologii.

FAQ

1. Co to jest Microsoft Copilot?
Microsoft Copilot to asystent AI, który pomaga użytkownikom w korzystaniu z systemu operacyjnego Windows 11.

2. Kiedy zobaczymy nowy klawisz na klawiaturach?
Pierwsze urządzenia z nowym klawiszem mają pojawić się na koniec lutego 2024 roku.

3. Czy urządzenia z rodziny Surface również zostaną zaktualizowane?
Tak, urządzenia z rodziny Surface również zostaną zaktualizowane i będą miały nowy klawisz.

Wyjaśnienie terminów

Sztuczna inteligencja (AI) – technologia, która pozwala maszynom nauczyć się wykonywania zadań, które normalnie wymagałyby ludzkiego umysłu, takie jak rozpoznawanie mowy, podejmowanie decyzji czy tłumaczenie języków.

Asystent AI – program komputerowy, który korzysta z AI, aby pomóc użytkownikom w wykonywaniu zadań, takich jak wyszukiwanie informacji, przypominanie o spotkaniach czy obsługa urządzeń elektronicznych.

Microsoft Copilot – asystent AI stworzony przez Microsoft, który pomaga użytkownikom w korzystaniu z systemu operacyjnego Windows 11.

System operacyjny – podstawowy program komputerowy, który zarządza wszystkimi innymi programami na komputerze. Windows 11 to najnowszy system operacyjny stworzony przez Microsoft.

Klawiatura – urządzenie wejściowe używane do wprowadzania danych do komputera. Klawiatury zazwyczaj mają wiele klawiszy, każdy z nich reprezentuje różne litery, cyfry i symbole1.

Share