Kto jest producentem telefonów Samsung?

Kto jest producentem telefonów Samsung?

Samsung Electronics to firma, która od dziesięcioleci kształtuje globalny rynek elektroniki użytkowej. Założona w 1969 roku jako Samsung Electric Industries, z czasem przekształciła się w jedno z największych przedsiębiorstw elektronicznych na świecie. Jej siedziba główna mieści się w Seulu, w Korei Południowej, a działalność rozciąga się na 58 krajów. Nazwa „Samsung” w języku koreańskim oznacza „trzy gwiazdy”, co symbolizuje wielkość, potęgę i trwałość.

Samsung Electronics jest znany z innowacyjności i jakości swoich produktów. W ofercie firmy znajdują się między innymi telefony komórkowe, w tym popularne serie Samsung Galaxy, Samsung Wave czy Samsung Omnia, a także telewizory, monitory, odtwarzacze DVD, drukarki, pamięci DRAM i SRAM, pamięci flash, panele LCD, aparaty cyfrowe, notebooki, pralki, lodówki oraz tablety.

Firma odnotowała rekordowe przychody i zyski w 2004 roku, a jej udział w rynku telefonów komórkowych w II kwartale 2011 roku wynosił 33%, co umieściło ją na pierwszym miejscu w globalnym rankingu. Podobne sukcesy odnosiła w innych kategoriach produktów, utrzymując pozycję lidera w wielu segmentach rynku elektroniki użytkowej.

FAQ

Kiedy została założona firma Samsung Electronics?
Samsung Electronics została założona w 1969 roku.

Gdzie znajduje się siedziba Samsung Electronics?
Siedziba główna Samsung Electronics mieści się w Seulu, w Korei Południowej.

Jakie produkty oferuje Samsung Electronics?
Samsung Electronics oferuje szeroką gamę produktów elektronicznych, w tym telefony komórkowe, telewizory, monitory, odtwarzacze DVD, drukarki, pamięci komputerowe, panele LCD, aparaty cyfrowe, notebooki, pralki, lodówki i tablety.

Co oznacza nazwa „Samsung”?
Nazwa „Samsung” w języku koreańskim oznacza „trzy gwiazdy”.

Wyjaśnienie terminów

Samsung Galaxy
Seria smartfonów i tabletów produkowanych przez Samsung Electronics.

DRAM (Dynamic Random-Access Memory)
Typ pamięci komputerowej, który jest używany do przechowywania danych, z którymi komputer aktualnie pracuje.

SRAM (Static Random-Access Memory)
Typ pamięci komputerowej, który jest szybszy i bardziej niezawodny niż DRAM, ale również droższy.

LCD (Liquid Crystal Display)
Technologia wyświetlaczy, która wykorzystuje ciekłe kryształy umieszczone między dwoma arkuszami polaryzującego materiału.

Share