Koniec Ery Cyfrowej? PlayStation Wycofuje Ponad 1300 Tytułów

Koniec Ery Cyfrowej? PlayStation Wycofuje Ponad 1300 Tytułów

PlayStation, znane na całym świecie za swoje innowacyjne podejście do gier i rozrywki, niedawno ogłosiło, że wycofuje ponad 1300 tytułów z swojej platformy. Ta decyzja, która wpłynie na graczy na całym świecie, jest wynikiem wygaśnięcia licencji na produkcje stworzone przez Discovery1.

Od zeszłego tygodnia, PlayStation zaczęło wysyłać wiadomości do swojej społeczności, informując o nadchodzących zmianach. Użytkownicy, którzy zakupili dostęp do tytułów Discovery poprzez PlayStation Store, niebawem nie będą mogli oglądać swoich ulubionych programów1.

Wśród tytułów, które zostaną usunięte, znajdują się popularne programy takie jak „Fani czterech kółek”, „Salon sukien ślubnych”, „Whale Wars”, „Treehouse Masters”, „Projekt Akwarium”, „Człowiek, który przetrwa wszystko”, „Uliczne wyścigi”, „Sister Wives”, „Return to Amish”, „Pit Boss”, „Wielki świat małych ludzi”, „Jon & Kate Plus 8”, „Jak to jest zrobione” czy „Moje paranoje”1.

Ta decyzja PlayStation ponownie porusza kwestię cyfrowej dystrybucji oraz późniejszego dostępu do posiadanego katalogu pozycji. To nie jest pierwszy raz, kiedy PlayStation decyduje się na takie zmiany. Już w 2022 roku gracze z Austrii oraz Niemiec utracili dostęp do treści wideo ze StudioCanal1.

FAQ

1. Dlaczego PlayStation usuwa te tytuły?
PlayStation usuwa te tytuły z powodu wygaśnięcia licencji na produkcje stworzone przez Discovery.

2. Czy mogę nadal oglądać te programy, jeśli już je zakupiłem?
Niestety, nawet jeśli zakupiłeś te programy, nie będziesz mógł ich oglądać po wygaśnięciu licencji.

3. Czy PlayStation planuje usunąć więcej tytułów w przyszłości?
Nie jest jasne, czy PlayStation planuje usunąć więcej tytułów w przyszłości. To zależy od warunków ich licencji z różnymi producentami.

Wyjaśnienie terminów

Cyfrowa dystrybucja – to sposób dystrybucji treści cyfrowych, takich jak filmy, muzyka, gry i oprogramowanie, poprzez Internet. W przypadku PlayStation, oznacza to dystrybucję gier i innych treści poprzez PlayStation Store.

Licencja – to umowa, która daje jednej stronie prawo do korzystania z określonego produktu lub usługi. W przypadku PlayStation, oznacza to prawo do dystrybucji gier i innych treści stworzonych przez inne firmy, takie jak Discovery.

PlayStation Store – to sklep cyfrowy, który oferuje gry wideo, filmy i inne treści do pobrania na konsolach PlayStation.

Share