Jaki dekoder Android TV?

Jaki dekoder Android TV?

Android TV to platforma, która przekształca zwykły telewizor w inteligentne centrum multimedialne. Dzięki niej możemy korzystać z różnych aplikacji, takich jak Netflix, YouTube czy Amazon Prime Video, a także grać w gry i przeglądać internet. W tym artykule przedstawimy najlepsze dekodery Android TV dostępne na rynku w 2023 roku.

Najlepsze dekodery Android TV

Podczas testowania dekoderów Android TV zwracaliśmy uwagę na takie aspekty jak łatwość instalacji, dostępne funkcje i możliwości rozszerzenia ogólnego doświadczenia użytkownika. Celem było sprawdzenie, jak przydatne są podstawowe narzędzia każdego dekodera i jak łatwo jest opanować bardziej zaawansowane funkcje1.

Elite 2 Android TV Box 2022

Elite 2 to jeden z najlepszych dekoderów Android TV dostępnych na rynku. Urządzenie to obsługuje różne usługi internetowe i jest sterowane za pomocą pilota z funkcją sterowania głosowego3.

H96 Max Android TV Decoder

H96 Max to kolejny dekoder, który pozwala na oglądanie YouTube, Netflix i innych serwisów na dowolnym telewizorze. Urządzenie to jest łatwe w obsłudze i oferuje wiele funkcji, które ułatwiają korzystanie z telewizji5.

Co to jest Android TV?

Android TV to wersja systemu operacyjnego Android od Google, która została specjalnie skonfigurowana do użytku na telewizorach i innych urządzeniach, takich jak projektory. System ten skupia się na pomocy w odkrywaniu treści, które można cieszyć się na telewizorze, czy to za pośrednictwem jednej z usług subskrypcyjnych, takich jak Netflix, Max, czy Amazon Prime Video, czy z własnej kolekcji mediów za pośrednictwem oprogramowania typu media center, takiego jak Plex2.

FAQ

Czy Android TV obsługuje 4K i HDR?

Tak, Android TV obsługuje wiele funkcji telewizyjnych, takich jak 4K UltraHD, HDR i Dolby Atmos. Czy można skorzystać z tych funkcji, zależy od urządzenia, na którym zainstalowany jest Android TV. Sprzęt (i wybrana aplikacja) muszą obsługiwać te funkcje, zanim Android TV pozwoli Ci z nich korzystać2.

Jak mogę dostać Android TV?

Android TV, do niedawna, był preinstalowany jako domyślne doświadczenie użytkownika smart TV na wybranych telewizorach od TCL, Sony, Hisense, Sharp, Philips i innych. Możesz również dodać Android TV do dowolnego istniejącego telewizora, który ma port HDMI, za pomocą dekodera Android TV od firm takich jak Nvidia i Xiaomi2.

Czy wszystkie Android TV są takie same?

Podobnie jak nie ma dwóch identycznych komputerów z systemem Windows, tak też są pewne różnice między poszczególnymi Android TV. Na przykład, na telewizorze Sony znajdziesz ustawienia kalibracji obrazu, takie jak własne przetwarzanie obrazu Reality Creation firmy Sony. Zobaczysz również opcję oglądania na żywo kanałów HDTV za pomocą wbudowanego tunera telewizora2.

Wyjaśnienie terminów

  • Android TV: Wersja systemu operacyjnego Android od Google, skonfigurowana specjalnie do użytku na telewizorach i innych urządzeniach, takich jak projektory.
  • 4K UltraHD: Standard rozdzielczości obrazu, który oferuje cztery razy więcej pikseli niż standard Full HD.
  • HDR (High Dynamic Range): Technologia, która zwiększa zakres kontrastu i paletę kolorów obrazu, co prowadzi do bardziej realistycznego i dynamicznego obrazu.
  • Dolby Atmos: Technologia dźwięku przestrzennego, która pozwala na precyzyjne umiejscowienie dźwięku w przestrzeni, co tworzy efekt obecności w środku akcji.
  • Codec AV1: Nowy kodek strumieniowania, który jest bardziej efektywny przy strumieniowaniu wideo przez internet z minimalnym wpływem na jakość4.
Share