Dlaczego nie mogę zaktualizowac sterowników karty graficznej?

Dlaczego nie mogę zaktualizowac sterowników karty graficznej?

Aktualizacja sterowników karty graficznej może być nieco skomplikowana, zwłaszcza dla osób, które nie są zaznajomione z technologią. W tym artykule omówimy, dlaczego niektóre próby aktualizacji sterowników mogą nie powieść się i jak można temu zaradzić.

Dlaczego aktualizacja sterowników może nie działać?

Istnieje kilka powodów, dla których aktualizacja sterowników karty graficznej może nie działać. Jednym z nich jest działanie programów antywirusowych. Te programy, choć niezbędne dla bezpieczeństwa naszego komputera, mogą czasami uniemożliwić poprawną instalację i konfigurację sterowników. Dlatego zaleca się wyłączenie wszelkich rezydentnych monitorów antywirusowych działających w systemie na czas instalacji sterowników1.

Innym powodem może być obecność starych sterowników grafiki NVIDIA w systemie. Przed instalacją nowych sterowników, upewnij się, że odinstalowałeś wszystkie poprzednie sterowniki grafiki NVIDIA z Panelu Sterowania Windows1.

Jak poprawnie zaktualizować sterowniki?

NVIDIA oferuje uniwersalny sterownik do wszystkich urządzeń. Wybierając sterownik z danej grupy (np. sterownik do kart graficznych) nie musisz szukać wersji dedykowanej dla Twojej konkretnej karty. Sterowniki NVIDIA są uniwersalne, a technologia, która na to pozwala, to ujednolicona architektura sterowników UDA1.

FAQ

Czy mogę zaktualizować sterowniki karty graficznej, jeśli mam program antywirusowy?

Tak, ale zaleca się wyłączenie programu antywirusowego na czas instalacji sterowników, ponieważ może on uniemożliwić poprawną instalację i konfigurację sterowników1.

Czy muszę szukać specyficznej wersji sterownika dla mojej karty graficznej?

Nie, NVIDIA oferuje uniwersalny sterownik do wszystkich urządzeń. Nie musisz szukać wersji dedykowanej dla Twojej konkretnej karty1.

Wyjaśnienie terminów

Sterownik karty graficznej – to oprogramowanie, które umożliwia komunikację między systemem operacyjnym a kartą graficzną. Sterownik pozwala na wykorzystanie pełnej mocy i funkcji karty graficznej.

Rezydentny monitor antywirusowy – to program antywirusowy, który działa w tle i skanuje komputer w czasie rzeczywistym, aby chronić go przed zagrożeniami.

Ujednolicona architektura sterowników (UDA) – to technologia NVIDIA, która pozwala na użycie jednego uniwersalnego sterownika dla wszystkich urządzeń.

Share