Czym rożni się PS5 od PS5 Slim?

Czym rożni się PS5 od PS5 Slim?

PlayStation 5, znana również jako PS5, od momentu swojego debiutu w 2020 roku, zdobyła serca graczy na całym świecie. Jednak wielu użytkowników narzekało na jej masywne rozmiary i niekonwencjonalny kształt. W odpowiedzi na te uwagi, Sony wprowadziło na rynek nową, smuklejszą wersję konsoli – PS5 Slim. Czym różni się od swojego poprzednika? Czy warto zainwestować w nowy model? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Rozmiar i design

Najbardziej oczywistą różnicą między PS5 a PS5 Slim jest rozmiar. Nowy model jest znacznie mniejszy od oryginalnego. Wymiary PS5 (wersja z dyskiem) wynoszą 104mm (wysokość) x 390mm (szerokość) x 260mm (głębokość), podczas gdy PS5 Slim ma wymiary 96mm x 358mm x 216mm1. To oznacza około 30% redukcji całkowitej objętości1.

Co więcej, PS5 Slim ma linię podziału na środku, tworząc cztery panele zamiast dwóch, co pozwala na dodanie napędu dysków do wersji cyfrowej4.

Wydajność i przechowywanie

Pod względem wydajności, PS5 Slim nie różni się od oryginalnej PS5. Gry będą działać dokładnie tak samo na obu modelach2.

Jednak PS5 Slim ma pewną przewagę, jeśli chodzi o przechowywanie danych. Oryginalna PS5 miała 825GB wbudowanej pamięci, z możliwością rozszerzenia za pomocą zewnętrznych dysków SSD. Nowe modele mają pełne 1TB wbudowanej przestrzeni, co pozwala na instalację kilku dodatkowych gier, w zależności od ich wielkości1.

Napęd dysków

Podobnie jak w przypadku oryginalnej PS5, dostępne są dwa modele PS5 Slim. Jeden z nich ma wbudowany napęd dysków, a drugi jest tylko cyfrowy. Jednak w przeciwieństwie do oryginalnej PS5, nowa wersja pozwala na dodanie napędu dysków później, jeśli zakupisz oddzielny, odłączany napęd2.

Cena

Ceny nowych modeli PS5 nie spadły. PS5 Slim z napędem dysków kosztuje nadal $499, podczas gdy PS5 Slim bez napędu dysków kosztuje $449 – co stanowi wzrost o $50 w porównaniu do oryginalnej konsoli cyfrowej1.

FAQ

Czym jest PS5 Slim?

PS5 Slim to nowa, smuklejsza wersja konsoli PlayStation 5. Jest mniejsza, ale ma taką samą wydajność jak oryginalna PS5.

Czy PS5 Slim jest lepsza od PS5?

PS5 Slim ma taką samą wydajność jak oryginalna PS5, ale jest mniejsza i ma więcej miejsca na przechowywanie danych.

Czy PS5 Slim ma napęd dysków?

PS5 Slim jest dostępna w dwóch wersjach: z wbudowanym napędem dysków i tylko cyfrową. Wersja cyfrowa pozwala na dodanie napędu dysków później, jeśli zakupisz oddzielny, odłączany napęd.

Ile kosztuje PS5 Slim?

PS5 Slim z napędem dysków kosztuje $499, a wersja bez napędu dysków kosztuje $449.

Wyjaśnienie użytych terminów

SSD – Solid State Drive, rodzaj dysku twardego, który używa pamięci flash do przechowywania danych. Jest szybszy i bardziej niezawodny niż tradycyjne dyski twarde.

Napęd dysków – Urządzenie, które odczytuje i zapisuje dane na dyskach optycznych, takich jak CD, DVD lub Blu-ray.

Konsola cyfrowa – Konsola do gier, która nie ma napędu dysków i polega wyłącznie na pobieraniu gier z internetu.

Share