Czy CD Projekt RED nadal pracuje nad Cyberpunkiem 2077?

Czy CD Projekt RED nadal pracuje nad Cyberpunkiem 2077?

CD Projekt Red, polski gigant gier komputerowych, oficjalnie zakończył pracę nad swoją dystopijną grą RPG, Cyberpunk 2077. Aktualizacja 2.1, wydana 5 grudnia 2023 roku, oznaczała ostatnią dużą aktualizację dla tej gry, kończąc trzyletnią podróż naprawiania błędów i poprawiania rozgrywki12.

Mimo problematycznego startu, Cyberpunk 2077 był największym cyfrowym debiutem gry w historii i otrzymał przeważnie pozytywne opinie od graczy. Pomimo technicznych problemów, gra zdobyła uznanie za swoją unikalną fabułę i rozbudowany świat12.

W ciągu trzech lat od wydania gry, studio wydało szereg łatek i aktualizacji, w tym dobrze przyjęty dodatek Phantom Liberty. Aktualizacja 2.1 przyniosła ostatnią serię zmian poprawiających jakość życia i funkcje rozgrywki12.

Teraz, CD Projekt Red skupia się na innych projektach, w tym na rozwoju kolejnej gry z serii Wiedźmin i sequelu Cyberpunk 2077 o kryptonimie Orion12.

FAQ

Czy CD Projekt Red nadal pracuje nad Cyberpunk 2077?
Nie, CD Projekt Red oficjalnie zakończył pracę nad Cyberpunk 2077. Ostatnia duża aktualizacja, 2.1, została wydana 5 grudnia 2023 roku12.

Czy Cyberpunk 2077 będzie miał więcej aktualizacji lub dodatków?
Nie, CD Projekt Red potwierdził, że nie planuje więcej dużych aktualizacji ani dodatków do Cyberpunk 2077. Firma skupia się teraz na innych projektach, w tym na rozwoju kolejnej gry z serii Wiedźmin i sequelu Cyberpunk 2077125.

Czy Cyberpunk 2077 był sukcesem mimo problematycznego startu?
Tak, pomimo technicznych problemów na starcie, Cyberpunk 2077 był największym cyfrowym debiutem gry w historii i otrzymał przeważnie pozytywne opinie od graczy12.

Wyjaśnienie terminów

RPG (Role-Playing Game): Typ gry komputerowej, w której gracze wcielają się w postacie i podejmują decyzje wpływające na rozwój fabuły i świata gry.

Dodatek (DLC – Downloadable Content): Dodatkowa zawartość do gry, którą można pobrać i zainstalować, zazwyczaj zawierająca nowe elementy fabularne, postacie, poziomy lub funkcje.

Aktualizacja: Zmiany wprowadzane do gry po jej wydaniu, mające na celu naprawę błędów, poprawę rozgrywki lub dodanie nowych funkcji.

Sequel: Kontynuacja gry, zazwyczaj rozwijająca fabułę lub wprowadzająca nowe elementy do świata gry.

Share