Co robi CD PROJEKT RED?

Co robi CD PROJEKT RED?

CD PROJEKT RED, założone w 2002 roku, to studio gier wideo, które tworzy i wydaje gry na komputery osobiste i konsole najnowszej generacji. Są znani przede wszystkim z serii gier o Wiedźminie, ale ich portfolio obejmuje również takie tytuły jak Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana i Cyberpunk 2077.

Wiedźmin: Fenomen Globalny

Seria gier o Wiedźminie to flagowy produkt studia. Zdobyła ogromną popularność na całym świecie, a liczba sprzedanych gier z tej serii przekroczyła 75 milionów. Wiedźmin 3: Dziki Gon, najnowsza odsłona serii, zdobyła ponad 250 nagród „Gra Roku” (GOTY), co świadczy o jej niezwykłej jakości.

Cyberpunk 2077: Nowa Era RPG

Cyberpunk 2077 to najnowsza gra role-playing studia. Mimo kontrowersji związanych z jej premierą, gra zdobyła uznanie graczy na całym świecie, sprzedając się w ponad 20 milionach kopii.

GOG.com: Platforma dla Graczy

CD PROJEKT RED to nie tylko twórcy gier. Są również odpowiedzialni za GOG.com – globalną platformę cyfrowej dystrybucji gier. Oferta GOG.com obejmuje tysiące starannie wyselekcjonowanych tytułów, zarówno najnowszych światowych hitów, jak i ponadczasowych klasyków. Dodatkowo, zespół GOG.com rozwija aplikację GOG GALAXY, która umożliwia graczom połączenie w jedną bibliotekę wszystkich posiadanych gier oraz komunikację ze znajomymi i śledzenie ich postępów niezależnie od platform, na których grają.

FAQ

1. Kiedy powstało studio CD PROJEKT RED?
Studio CD PROJEKT RED powstało w 2002 roku.

2. Jakie gry wydało studio CD PROJEKT RED?
Studio wydało takie gry jak seria o Wiedźminie, Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana i Cyberpunk 2077.

3. Co to jest GOG.com?
GOG.com to globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier, która oferuje tysiące starannie wyselekcjonowanych tytułów. Jest również twórcą aplikacji GOG GALAXY.

Wyjaśnienie terminów

Gra role-playing (RPG) – to gatunek gier wideo, w których gracze przyjmują role fikcyjnych postaci i kierują ich działaniami w świecie gry.

Gra Roku (GOTY) – to nagroda przyznawana przez różne organizacje, media i przemysł gier wideo, zazwyczaj dla gier uznanych za najlepsze w danym roku.

Cyfrowa dystrybucja gier – to metoda dystrybucji gier wideo, w której gracze kupują i pobierają gry przez internet, zamiast kupować fizyczne kopie gier1.

Share