Trybunał Konstytucyjny – najdziwniejsza firma roku 2015 ?

„Prezes Rzepliński zwołał na 12 stycznia pełny skład Trybunału. Bardzo dobrze. Pełny skład Trybunału to 15 sędziów, wybranych i zaprzysiężonych. Wszyscy oni mają prawo orzekać w pełnym składzie, a zatem nowi sędziowie, wybrani w grudniu przez obecny Sejm, zasiądą w składzie Trybunału.

Podobno prezes Rzepliński chce dopuścić do orzekania tylko 10 „starych” sędziów. Mam jednak nadzieję, że 5 nowych sędziów, zgodnie ze złożonym ślubowaniem założy togi i wypełniając swoje konstytucyjne obowiązki zasiądzie za stołem Trybunału.

Gdyby prezes Rzepliński chciał to przemocą uniemożliwić, gdyby na przykład wezwał straż do usunięcia przemocą 5 sędziów z sali, wtedy popełni przestępstwo z art. 224 & 2 kodeksu karnego – kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego… do przedsięwzięcia lub zaniechania czynności służbowej… podlega karze pozbawienia do lat 3. ” pisze Janusz Wojciechowski
Poseł do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości i jeden z najlepszych prawników w Polsce.
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/276678-wojciechowski-jesli-prezes-rzeplinski-12-stycznia-przemoca-nie-dopusci-do-skladu-nowych-sedziow-trybunalu-bedzie-to-goracy-uczynek-przestepstwa-z-art-224-par-2-kodeksu-karnego

Wygląda zatem na to że Pan Wojciechowski traktuje Prezesa Rzeplińskiego poważnie. Czy można jednak traktować poważnie kogoś kto będąc Prezesem takiej firmy jak Trybunał Konstytucyjny wykazuje się wiedzą prawniczą mniejszą od własnej sekretarki ?

Jak widać z publikacji Ruchu Obywatelskiego Dyrektor Sekretariatu Trybunału Konstytucyjnego Pani Dorota Hajduk już we wrześniu 2015 r wiedziała że Trybunał nie ma prawa opiniować ani konsultować aktów prawnych.

Jaka szkoda że nie oświeciła w tym zakresie Pana Przewodniczącego

http://ruch-obywatelski.com/absurdy/czyzby-schulz-mowil-o-zamachu-stanu-tajnej-koalicji-po-tk-ujawniony-dokument-trybunalu-rzuca-swiatlo-na-role-rzeplinskiego/

Panu Profesorowi zadedykujmy bardzo mądrą piosenkę Anny Jantar i Zbigniewa Hołdysa ” Spocząć ” wydaje się bowiem że Pan profesor już się wykrzyczał, a świat poszedł gdzie chcieli politycy PiS-u wybrani przez Naród w wyborach których wyniku nikt nie kontestuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.