Świat filmu w Światowidzie

Świat filmu w Światowidzie

W najbliższą środę, 28 lutego o godzinie 13.00 w Sali Kameralnej CSE „Światowid” odbędzie się konferencja inaugurująca realizację projektu „FilmNet – South Baltic Film and Culture Network”. Udział jest bezpłatny.

Podczas spotkania działalność Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego oraz Regionalnego Biura Filmowego przedstawi Bogumił Osiński, Szef WMFF i Kierownik RBF, a Dorota Roszkowska – która jest producentem oraz członkiem Europejskiej Akademii Filmowej (EFA) i członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich – opowiadać będzie o Programie Kreatywna Europa, Komponencie Media.

– Prezentować będziemy różne aspekty udziału kin w sieci CICAE, czyli International Confederation of Art Cinemas i organizacjach zrzeszających – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca Dyrektora CSE „Światowid”.

Do udziału w konferencji zapraszani są wszyscy zainteresowani działalnością w obszarze kina i edukacji filmowej, przede wszystkim przedstawiciele instytucji z regionu warmińsko-mazurskiego działających na polu filmu oraz edukacji kulturalnej.

– Przedstawiony także zostanie Program Interreg Południowy Bałtyk 2014 -2020 oraz projekt „FilmNet – South Baltic Film and Culture Network” – mówią organizatorzy.

Spotkanie jest pierwszym działaniem w ramach tego projektu, a punktem wyjścia jest stworzenie sieci FilmNet, w skład której wejdą (w fazie początkowej) instytucje z Polski, Niemiec, Szwecji i Litwy. Funkcjonowanie w ramach sieci przyczynić się ma do wymiany doświadczeń i transferu wiedzy pomiędzy instytucjami partnerskimi poprzez dzielenie się doświadczeniem oraz chęcią usprawnienia i rozszerzenia sieci współpracy na arenie międzynarodowej.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.