Jantar Konin

Srebro i brąz na Mistrzostwach Polski w Koninie

Srebro i brąz na Mistrzostwach Polski w Koninie  

Drugie i trzecie miejsce na podium wytańczyły pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar podczas Mistrzostw Polski w Koninie.

W sobotę i niedziele w Koninie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski FTS w Tańcach Standardowych. Elbląg reprezentowało aż 13 par.

Sześć z nich startowało w kategorii Dorośli rywalizując z 39 parami z całego kraju. Dwa pierwsze miejsca zdobyli warszawiacy, a brązowy medal wytańczyła elbląska para – Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk. Pozostałe elbląskie pary zajęły miejsca:

17 miejsce – Michał Kieszek i Julia Stefańska oraz Grzegorz Ślusarski i Paulina Karpińska, 25 miejsce – Zakowicz Kacper i Sagan Wiktoria

36 miejsce – Tworkowski Marcel i Agnieszka Jankowska

W kategorii Młodzież Starsza Mistrzostwa Polski ST rywalizowało 25 par. Srebrny medal wytańczyła para reprezentująca elbląski klub – Michał Kieszek i Julia Stefańska.

Bardzo dobrze na Mistrzostwach zaprezentowali się elbląscy seniorzy. W kategorii Senior II

3 miejsce zdobyli – Jarosław i Anna Kraińscy, a w kategorii Senior III 5 miejsce – Piotr i Maria Jankowscy.

Młodsza elbląska para Kamil Liber i Klaudia Kędzierska startowała w kategorii Młodzież rywalizując z 31 parami i wytańczyła miejsce 18.

W Koninie rozegrany został także Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Konina. W turnieju wystartował Jakub Zieliński i Olga Nycnerska z Elbląga, którzy w kategorii 12 – 13 D zdobyli 2 miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.