Remis na koniec sezonu. Olimpia kończy ligę na piątym miejscu [Zdjęcia]

W ostatnim meczu sezonu 2016/2017 piłkarze Olimpii Elbląg zremisowali z Kotwicą Kołobrzeg 1:1. Bramkę na wagę remisu w ostatniej minucie doliczonego czasu gry strzelił Krzysztof Niburski.

Sezon 2016/2017 dla elbląskiej Olimpii kończy się bardzo dobrze. Po 34 kolejkach żółto-biało-niebiescy zajmuja 5 lokatę. Królem strzelców II ligi z 16 bramkami na koncie został Łukasz Pietroń.

Goście strzelili bramkę juz 9 minucie gdy w polu karnym bramkarz Olimpii faulował Mateusza Świechowskiego. Kacper Tułowiecki strzał napastnika obronił ale dobitki Eryka Sobkowa już nie dał rady. Kotwica się cofneła i przez dalszą część meczu szczelnie blokowała dostępu do swojej bramki. W doliczonym czasie gry gola na wagę remisu strzelił Krzysztof Niburski dla którego była to pierwsza bramka w barwach Olimpii Elbląg.

Drużyny które spadają z II ligi: Polonia Bytom, Olimpia Zambrów, Kotwica Kołobrzeg i Polonia Warszawa.

Olimpia Elblag 1:1 Kotwica Kołobrzeg
0:1 Eryk Sobkow 9'
1:1 Krzysztof Niburski 90'+