Praca i Sukces

Przywołujemy wczorajszą publikację portalu Bogaty Elbląg i jak zawsze dodajemy swoje trzy grosze. Owe trzy grosze to to, czego koledzy z Bogatego Elbląga nie dostrzegli tworząc obraz Jerzego Wilka jako szczęściarza, któremu los niesie same sukcesy.  Jerzy Wilk nie jest szczęściarzem, a jego sukces to wynik niesamowitej wprost pracowitości.

"Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje", mówi jedno z przysłów i właśnie owo porzekadło do kariery Jerzego Wilka pasuje jak ulał.  Każdy z etapów jego rozwoju okupiony był ciężką pracą i nie zawsze przyjemnymi doświadczeniami, z których, co słusznie zauważają koledzy z portalu "Bogaty Elbląg", idzie wyciąganie wniosków.

W każdej szkole technicznej uczy się o sprzężeniu zwrotnym. Czym jest owo sprzężenie?  Mówiąc obrazowo jest to system korekty parametrów pracy urządzenia w oparciu o parametry produktu.

Po raz pierwszy sprzężenie zwrotne stało się widoczne, gdy powstała maszyna parowa, ponieważ na każdym z kotłów parowych montowany był zawór bezpieczeństwa regulujący ciśnienie w tym kotle. Wydaje się, zatem, że każdy polski polityk owego sprzężenia winien być świadomy. Okazuje się jednak, że tak nie jest, a wielu polityków uznaje, że sukces im się należy, ponieważ są, jacy są i jako skończony cud świata winni budzić niemy zachwyt wyborców.

Jerzy Wilk po wyborach z roku 2013 rozpoczął serię bezpośrednich spotkań z mieszkańcami Elbląga. Pomysł ten zapoczątkował, co prawda Grzegorz Nowaczyk, ale niestety zrobił to zbyt późno. Gdyby nie całkowita arogancja władz miasta wobec uczestników konsultacji społecznych z roku 2010, prawdopodobnie do żadnego referendum w Elblągu by nie doszło, a Jerzy Wilk nadal byłby jednym z radnych protestujących wobec decyzji Platformy Obywatelskiej.

Jest również bardzo prawdopodobne, że gdyby Elbląg nie złamał politycznej hegemonii Platformy Obywatelskiej w roku 2013, to Prawo i Sprawiedliwość nadal byłaby silną, ale tylko partią opozycyjną.

Jerzy Wilk jest więc jednym z tych polityków, którzy zdecydowali o losach Polski i doprowadzili swoją pracą do sukcesu ich ugrupowania nie tylko w Elblągu. Miejmy nadzieję, że teraz doprowadzą do sukcesu całego naszego kraju, bo "kto rano wstaje…."


Prezes PiS Jarosław Kaczyński coraz poważniej podchodzi do zbliżającej się kampanii samorządowej. Dowiedzieliśmy się kto poprowadzi kampanię samorządową partii w regionie. W warmińsko- mazurskim będzie to poseł Jerzy Wilk i trzeba przyznać, że jest to w pełni zasłużony wybór.

W skład Zespołów wchodzą, oprócz przewodniczącego, koordynatorzy okręgowi oraz przewodniczący zarządów powiatowych PiS lub komitetów powiatowych z terenu województwa. Przewodniczący Zespołów powołają Obwodowe Zespoły Samorządowe, których obszar działania stanowi okręg wyborczy do sejmiku województwa.

Do kompetencji Zespołów należeć będzie m.in. stworzenie wojewódzkich programów PiS (do 30 listopada 2017 r.), zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla kandydatów na radnych oraz opiniowanie kandydatów w wyborach do sejmików województw i ustalanie kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz do rad powiatów, miast i gmin z danego terenu.

Prezes Kaczyński zobowiązał pozostałych parlamentarzystów PiS i ministrów – członków partii do aktywnego uczestnictwa w pracach Zespołów

Oto powołani przez Jarosława Kaczyńskiego przewodniczący Wojewódzkich Zespołów Samorządowych:

W woj. dolnośląskim – Przemysław Czarnecki
W woj. kujawsko-pomorskim – Łukasz Schreiber
W woj. lubelskim – Sylwester Tułajew
W woj. lubuskim – Jacek Kurzępa
W woj. łódzkim – Waldemar Buda
W woj. małopolskim – Jarosław Szlachetka
W m. stoł. Warszawa – Paweł Lisiecki
W woj. mazowieckim – Anita Czerwińska
W woj. opolskim – Bartłomiej Stawiarski
W woj. podkarpackim – Krystyna Wróblewska
W woj. podlaskim – Tadeusz Romańczuk
W woj. pomorskim – Marcin Horała
W woj. śląskim – Artur Warzocha
W woj. świętokrzyskie – Anna Krupka
W woj. warmińsko-mazurskim – Jerzy Wilk
W woj. wielkopolskiem – Tomasz Ławniczak
W woj. zachodniopomorskim – Artur Szałabawka

Poseł Jerzy Wilk – właściwy człowiek, na właściwym miejscu!

Prezes PiS Jarosław Kaczyński po raz kolejny pokazuje, że wybierając Posła Jerzego Wilka, wykazuje się dalekosiężnym strategicznym myśleniem. W ostatnim czasie poseł Jerzy Wilk zanotował bowiem największe wzrosty poparcia dla swojej osoby wśród wszystkich członków partii w naszym mieście. Zbudował swoją markę i rozpoznawalność.

Przez wiele lat jego systematyczna prac na rzecz regionu powodowały, że co wybory jego notowania systematycznie rosły.

Wystarczy tylko przypomnieć, że gdy startował w wyborach na Urząd Prezydenta Miasta Elbląga w 2010 roku odpadł w pierwszej turze, zdobywając 6379 głosów. Wygrał wtedy z nim Grzegorz Nowaczyk z PO (ponad 13 tysięcy głosów) oraz Henryk Słonina (ponad 10 tysięcy głosów).

Od tego czasu Jerzy Wilk wykonał jednak ogrom pracy i wyciągnął lekcję z tej porażki. W zaledwie 3 lata później potrafił doprowadzić do porażki kandydatka Platformy Obywatelskiej posłanki Elżbiety Gelert, a w pierwszej turze wyborów zdobył ponad 11 tysięcy głosów, w drugiej turze zaś polubiło go ponad 17 tysięcy elblążan!

W kolejnych wyborach zdecydowanie wygrał I turę wyborów, w II turze minimalnie przegrał finisz kampanii z obecnym Prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim, który został wsparty właściwie przez większość partii i środowisk obecnie popierających bardziej opozycję totalną aniżeli partię PiS.

To właśnie ten okres z całą pewnością dał największą naukę Jerzemu Wilkowi do tego by znów po kilku latach pokazać, że umie wyciągać lekcje z porażek i wracać w glorii chwały. Opozycja totalna może więc tym razem mieć spory kłopot by w Elblągu ponownie wygrać wybory samorządowe. Poseł Jerzy Wilk w ostatnich wyborach parlamentarnych udowodnił bowiem, że nawet kandydując z trzeciego miejsca na własnej liście partyjnej jest w stanie zdobyć najwięcej głosów (prawie 15 tysięcy) udowadniając tym samym, że to właśnie on jest postacią, którą śmiało można nazwać „lokomotywą PiS w regionie”.

Czy PiS mając takiego lidera wygra wybory samorządowe w Elblągu i osiągnie świetny wynik w województwie? Nic nie stoi na przeszkodzie.

2 komentarze

  1. Proponuję się nie ośmieszać drogi Panie . Nie wie Pan kto zdecydowanie kontestował Jerzego Wilka w wyborach 2014 na stanowisko Prezydenta Elbląga ? No to proszę poszukać w zakamarkach szarych komórek 

     

  2. Panie Lewandowski wazelina sie wylewa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.