Policja 1600 kontroli i 4 kierowców z promilami

Policjanci podsumowali miniony weekend. Skontrolowali trzeźwość ponad 1 600 kierowców

Policjanci z Elbląga w miniony weekend interweniowali 141 razy. W czasie interwencji wylegitymowano 265 osób, co umożliwiło zatrzymanie 4 osób poszukiwanych. Do wytrzeźwienia przewieziono 15 osób. Funkcjonariusze z ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość, aż 1 611 kierujących pojazdami. Zatrzymano 4 „na podwójnym gazie”. Było jedno „50+”. Nie było wypadków. Funkcjonariusze odnotowali tylko 19 niegroźnych kolizji.

Na 1 611 kontroli trzeźwości policjanci ujawnili 4 kierowców, którzy jechali po alkoholu. Niechlubny rekordzista został zatrzymany w minioną sobotę na Trasie Unii Europejskiej. 38-latek kierował samochodem hyundai atos. Miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Za te przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze drogówki zatrzymali także czterech kierowców bez uprawnień i dwóch, którzy wsiedli za kierownice pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Było także jedno „50+”. Policjanci zmierzyli prędkość 26-letniej kobiecie, która kierowała audi a4. Pani została skontrolowana w miniona sobotę w Miejscowości Huta Żuławska (gm. Milejewo). Na ograniczeniu do „pięćdziesiątki” jechała 113 km/h. Straciła prawo jazdy na 3 miesiące.

W minioną sobotę doszło także do tragicznego w skutkach pożaru. W Pasłęku przy ulicy Steffena zapaliło się mieszkanie. Prawdopodobnie w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, zmarła 85-letnia kobieta. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragedii.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.