Ukraina prezentuje AI rzeczniczkę Wiktorię Shi do komunikacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Ukraina zrobiła futurystyczny skok w swoich strategiach komunikacji dyplomatycznej, wprowadzając postać sztucznej inteligencji, Victorii Shi, jako głosu swojego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Nazwana na cześć ukraińskiego słowa oznaczającego zwycięstwo i nawiązując do sztucznej inteligencji, Shi stanowi historyczny moment jako pierwsza cyfrowa istota przejmująca rolę rzecznika prasowego dla narodowego ministerstwa spraw zagranicznych.

Ten przełomowy krok opiera się na pragmatyczności, wyartykułowanej przez Ministra Spraw Zagranicznych, Dmytra Kulebę, który wskazał na innowacyjność jako środek oszczędzania czasu i zasobów dla dyplomatów. Avatar będzie dostarczał oficjalne oświadczenia, choć ludzcy dyplomaci będą wciąż pisać te komunikaty.

Siłę twórczą stojącą za Shi, wirtualną grupę o nazwie Zmieniacze Gier, słynie z innego treści wirtualnej rzeczywistości, która łączy się z realiami wojennymi na Ukrainie. Głos i wygląd Shi są inspirowane Rosalią Nobre, piosenkarką, która kiedyś brała udział w ukraińskiej wersji programu The Bachelor. Urodzona w mieście teraz kontrolowanym przez Rosję, Doniecku, Nobre dobrowolnie zaoferowała swoje podobieństwo do kreacji Shi.

Aby chronić autentyczność komunikatów Shiego, zostaną one dodane do nich kody QR, które będą linkować je z wersjami tekstowymi na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, aby zapobiec ewentualnym imitacjom. Jej komentarze będą skupione wokół kwestii konsularnych, zwłaszcza w związku z ostatnio kontrowersyjną zawieszeniem tych usług dla mężczyzn w wieku poborowym mieszkających za granicą, polityką wymagającą od nich powrotu do Ukrainy w celach administracyjnych i ewentualnie stawienia się na pobór.

Ważne pytania i odpowiedzi:

1. Dlaczego Ukraina wprowadziła sztuczną inteligencję jako rzeczniczkę prasową?
Ukraina wprowadziła Victorii Shi, sztuczną inteligencję jako rzeczniczkę prasową, aby usprawnić komunikację i oszczędzić czas i zasoby dla dyplomatów.

2. Kto będzie pisał komunikaty dostarczane przez Victorię Shi?
Mimo że Victoria Shi będzie dostarczać oficjalne oświadczenia, ludzcy dyplomaci będą pisać te komunikaty, aby zapewnić, że treść jest dokładna i oficjalna.

3. Jak zapewniona jest autentyczność komunikacji Shiego?
Aby zapewnić autentyczność i zapobiec imitacjom, komunikaty Shiego będą zawierać kody QR, które będą linkować do wersji tekstowych na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Wyzwania i kontrowersje:

Autentyczność: Zapewnienie, że komunikaty dostarczane przez sztuczną inteligencję są postrzegane jako prawdziwe i oficjalne przez społeczność międzynarodową i publiczność, może być trudne.
Falsyfikacja: Istnieje ryzyko, że nieautoryzowane podmioty mogą tworzyć fałszywe komunikaty naśladujące rzeczniczkę prasową AI, stąd wprowadzenie kodów QR do weryfikacji autentyczności.
Połączenie emocjonalne: Komunikacja dyplomatyczna często obejmuje subtelne niuanse i emocjonalne podteksty, co może być trudne do przekazania za pomocą przedstawiciela AI.

Zalety i wady:

Zalety:

Wydajność: AI może obsługiwać rutynowe zapytania i szybko dostarczać aktualizacje, pozwalając dyplomatom skupić się na bardziej złożonych zadaniach.
Dostępność 24/7: W odróżnieniu od ludzkich rzeczników, sztuczna inteligencja może być dostępna do komunikacji w każdej chwili, dostarczając aktualnych informacji.
Innowacja: Wprowadzenie takiej technologii pozycjonuje Ukrainę jako lidera w przyjmowaniu nowych technologii w rządzie i dyplomacji.

Wady:

Brak ludzkiego dotyku: AI może nie mieć zdolności do reakcji z empatią i głębokim zrozumieniem, jakie oferuje człowiek w wrażliwych sytuacjach dyplomatycznych.
Ograniczenia techniczne: AI może mieć ograniczenia w interpretowaniu i odpowiadaniu na złożone i niuansowane zapytania dyplomatyczne.
Bezpieczeństwo danych: Poleganie na technologiach cyfrowych rodzi obawy dotyczące bezpieczeństwa danych i możliwości manipulacji cyfrowej lub ataków cybernetycznych.

Dla dalszych informacji na temat sztucznej inteligencji i jej zastosowania w zarządzaniu, możesz odwiedzić:

Narody Zjednoczone: Dla wglądu w to, jak sztuczna inteligencja jest dyskutowana i wykorzystywana w stosunkach międzynarodowych.
Unia Europejska: Dla polityk i regulacji dotyczących sztucznej inteligencji w UE.
Departament Stanu USA: Dla informacji o sposobie, w jaki Stany Zjednoczone integrują sztuczną inteligencję w wysiłkach dyplomatycznych.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy: Dla oficjalnych aktualizacji i komunikacji z ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Te linki umożliwiają dostęp do głównych domen, gdzie możesz zgłębić politykę, raporty i najnowsze informacje na temat krzyżowania się sztucznej inteligencji i dyplomacji.

Privacy policy
Contact