Title: Owocny wieczór dyskusji na temat perspektyw sztucznej inteligencji i regulacji w ratuszu miasta Achim

Podczas poznawczego wydarzenia zorganizowanego przez Europa-Union mieszkańcy Achim zgłębili dyskusję na temat wpływu sztucznej inteligencji na społeczeństwo. Burmistrz miasta, Rainer Ditzfeld, pokazał, jak płynnie SI może integrować się w codzienne zadania, prezentując przemówienie otwierające stworzone przez narzędzie SI, ChatGPT, ustanawiając ton wieczoru skupionego na możliwościach i zagrożeniach SI.

Ostatnia inicjatywa Europa-Union, która przyciągnęła uwagę licznej publiczności zarówno osobiście, jak i wirtualnie, podkreśliła polityczne implikacje SI, w szczególności potrzebę regulacji UE. Podkreśla to delikatną równowagę między wykorzystaniem pełnego potencjału SI a szacunkiem dla granic etycznych.

Erik Tuchtfeld, współprzewodniczący centrum postępu cyfrowego D64 oraz orędownik odpowiedzialnej integracji SI, wraz z Tiemo Wölkenem, członkiem Parlamentu Europejskiego z SPD, który zwrócił się do parlamentu mową wygenerowaną przez SI, ujawnili istotne postępy. Wölken pochwalił niedawne AI-Act UE jako istotny akt legislacyjny mający na celu ochronę obywateli i opanowanie „Dzikiego Zachodu” cyfrowych przestrzeni.

Jednakże, duet nie unikał poruszania palących kwestii dotyczących SI, zwłaszcza nieprzejrzystej natury procesów szkoleniowych SI generatywnej. Podkreślali ryzyka związane z manipulacyjnymi zdolnościami SI, takimi jak deepfake`i, i dążyli do lepszego etykietowania treści generowanych przez SI. Ich wspólna wizja etycznego zastosowania SI, takiego jak unikanie inwazyjnej biometrycznej inwigilacji, rezonowała w trakcie dyskusji.

Wölken również bronił edukacji uczniów na temat SI, biorąc pod uwagę ich codzienne kontakty z tymi technologiami na platformach takich jak TikTok. Obaj mówcy zgodzili się, że choć SI obiecuje efekty demokratyzujące poprzez oferowanie usług w różnych językach, nadzór i podejmowanie decyzji przez ludzi pozostają kluczowe w dziedzinach takich jak opieka zdrowotna, gdzie SI pokazuje obiecujące korzyści w wczesnym wykrywaniu chorób i badaniach nad lekami.

Dyskusje zakończyły się optymistycznie, z oboma Tuchtfeldem i Wölkenem zgadzającymi się, że mimo dużo pracy, SI może przyczynić się do sprawiedliwszego społeczeństwa, jeśli będzie odpowiednio regulowane.

Privacy policy
Contact