Nowy Razer Blade 18: Potężna mobilna stacja robocza dla graczy i twórców

Podsumowanie: Nowo ogłoszony laptop do gier Razer Blade 18 obiecuje zrobić furorę w branżach gamingu i kreatywnych. Choć głównie skierowany do graczy, to potężne urządzenie posiada kilka cech, które przypadną do gustu również twórcom treści. Dzięki eleganckiemu i profesjonalnemu designowi, Razer Blade 18 wyróżnia się spośród konkurentów pod względem estetyki. Dodatkowo posiada złącze Thunderbolt 5, które zapewnia szybsze tworzenie kopii zapasowych danych oraz renderowanie dla twórców treści. Laptop ma zawierać specyfikacje klasy stacji roboczej, obejmujące 14. generację procesora Intel Core i9 i kartę graficzną Nvidia RTX 4090 o wydajności desktopowej. Ponadto ma zostać wyposażony w imponujący dysk SSD o pojemności 8TB i 96GB RAMu, co czyni go odpowiednim do ambitnych zadań profesjonalnych.

W przeciwieństwie do swoich rywali, Razer Blade 18 ma pewne ograniczenia. Nie zawiera w standardzie systemu Windows 11 Pro i oferuje tylko 12-miesięczną gwarancję bez możliwości wykupienia przedłużonego ubezpieczenia. Brak klawiatury numerycznej oraz niektóre funkcje, takie jak czytnik linii papilarnych czy wsparcie dla technologii vPro, mogą również rozczarować niektórych użytkowników. Niemniej jednak ogólna wydajność i możliwości Razer Blade 18 czynią go mocnym pretendentem do miana najlepszego laptopa dla studentów kierunków technicznych oraz entuzjastów montażu wideo.

Z ceną szacowaną na ponad 5000 dolarów, Razer Blade 18 oferuje specyfikacje najwyższej klasy, ale w cenie premiowej. Pomimo drobnych wad, ta przenośna stacja robocza ma potencjał, by przyciągnąć zarówno graczy, jak i twórców poszukujących wysoko wydajnego laptopa. Gdy trafi na rynek jeszcze w tym roku, Razer Blade 18 z pewnością zrobi wrażenie swoimi imponującymi funkcjami i możliwościami.

Privacy policy
Contact