Nowoczesny system monitorowania prowadzi do aresztowania seryjnych złodziei telefonów komórkowych.

Skuteczność Systemu Monitorowania Elektronicznego w Niterói
Dwie osoby oskarżone o serię kradzieży telefonów komórkowych w ruchliwym centrum Niterói i sąsiedniej dzielnicy Icaraí zostali złapani dzięki czujnemu oku Zintegrowanego Centrum Bezpieczeństwa Publicznego (CISP). Ich ostatni napad, który miał miejsce na Largo da Batalha, okazał się ich zgubą, ponieważ przez cały poprzedni tydzień byli śledzeni przez CISP. Aresztowanie, przeprowadzone przez oficerów programu Security Present Program, miało miejsce na Avenida Jansem de Mello, po zdecydowanym elektronicznym monitoringu.

Strażnicy Miejscy zaangażowani w CISP śledzili motocykl używany do kradzieży, początkowo nie mogąc ustalić numeru jego tablicy rejestracyjnej. Jednakże, dzięki wyszkolonym technikom i agentom wywiadowczym, moto osoby podejrzane zostało zidentyfikowane dzięki swoim charakterystycznym kolorom i cechom w ulepszonym systemie.

Powtarzający się przestępca złapany dzięki technologii
Mężczyzna zatrzymany w areszcie okazał się mieć dwa niezapłacone nakazy aresztowania za rozbój. Nagrania z monitoringu sklepowego nie tylko ułatwiły zidentyfikowanie sprawców, ale także uchwyciły moment, w którym zagrozili pracownikom sklepu. Po udanej operacji, cały materiał dowodowy i oskarżeni zostali przewiezieni do 76. posterunku policji w celu formalnych działań i czekają teraz na wymiar sprawiedliwości.

W imponujący sposób zaawansowany technologicznie elektroniczny monitoring w ramach nauki maszynowej udoskonalił zdolności kamer bezpieczeństwa CISP. Pierwotnie zainstalowane w 2019 roku z 120 jednostkami zdolnymi do częściowego rozpoznawania tablic rejestracyjnych, te kamery, po treningu, mogą teraz rozpoznawać kolory pojazdów, zwiększając skuteczność nadzoru od marca po udanych testach.

Ten zaawansowany elektroniczny płot okazał się kluczowy w odzyskaniu prawie 500 pojazdów związanych z przestępstwami lub sklonowanymi, dzięki swoim zdolnościom do działania w czasie rzeczywistym, które powiadamiają siły bezpieczeństwa o natychmiastowych działaniach. Dzięki 522 urządzeniom elektronicznym, CISP stanowi dowód zaangażowania miasta Niterói w zwalczanie przestępczości za pomocą najnowocześniejszej technologii.

Nilson Cunha, dyrektor CISP, z dumą wyjaśnia, jak proces nauki maszynowej obejmuje szkolenie komputerów w celu identyfikowania wzorców, co z kolei doskonali ich zadania i zdolności przewidywania. To naukowe podejście znacznie poprawiło system, prowadząc do lepszych zdolności rozpoznawczych i udanych współprac z organami ścigania – wysiłek, w którym Cunha obiecuje kontynuowane czujność i skoncentrowane na wynikach działania.

Kluczowe pytania i odpowiedzi:

1. Co to jest Zintegrowane Centrum Bezpieczeństwa Publicznego (CISP)?
Zintegrowane Centrum Bezpieczeństwa Publicznego (CISP) to nowoczesne centrum monitoringu zlokalizowane w Niterói, które wykorzystuje kamery i inne urządzenia elektroniczne do monitorowania miejsc publicznych oraz wspomagania zapobiegania przestępczości i egzekwowania prawa.

2. W jaki sposób systemy monitoringu pomogły w złapaniu złodziei telefonów komórkowych?
Systemy monitoringu pomogły w śledzeniu motocykla używanego do kradzieży, umożliwiając technikom i agentom wywiadowczym zidentyfikowanie pojazdu podejrzanych na podstawie jego charakterystycznych kolorów i cech, co doprowadziło do ich aresztowania podczas działań.

3. Jakich postępów technologicznych używa CISP?
CISP wykorzystuje technologię nauki maszynowej oraz udoskonalony elektroniczny płot, który obejmuje kamery zdolne do rozpoznawania kolorów pojazdów i identyfikacji wzorców, aby pomóc w zapobieganiu przestępczości i odzyskiwaniu pojazdów.

4. Jaką rolę odegrała nauka maszynowa w usprawnieniu zdolności CISP?
Nauka maszynowa została wykorzystana do szkolenia komputerów w identyfikowaniu wzorców, takich jak kolory pojazdów, co poprawiło zdolności rozpoznawcze systemu monitoringu i pomogło w wysiłkach na rzecz egzekwowania prawa i zapobiegania przestępczości.

Podstawowe wyzwania lub kontrowersje:

Obawy o prywatność:
Zaawansowane systemy monitoringu często rodzą obawy dotyczące prywatności, ponieważ istnieje cienka granica między bezpieczeństwem a prawem do prywatności. Użycie nauki maszynowej i analiza zachowań publicznych może potencjalnie prowadzić do nieuzasadnionego monitorowania.

Dokładność i fałszywe wyniki:
Systemy nauki maszynowej potrzebują dużej ilości danych, aby dokładnie rozpoznać wzorce, zawsze istnieje ryzyko fałszywych wyników, gdzie niewinni obywatele mogą być nieprawidłowo zidentyfikowani jako podejrzani na podstawie wyglądu ich pojazdu lub innych cech.

Zalety i Wady:

Zalety:
– Poprawa bezpieczeństwa publicznego i zapobieganie przestępczości.
– Zdolności działania w czasie rzeczywistym, umożliwiające szybką reakcję służb bezpieczeństwa.
– Zaawansowana technologia wspomaga odzyskiwanie skradzionych lub sklonowanych pojazdów.

Wady:
– Potencjalne naruszenie praw do prywatności jednostki.
– Fałszywe wyniki mogą prowadzić do nieuzasadnionych działań przeciwko niewinnym obywatelom.
– Utrzymanie i aktualizacja tak zaawansowanych systemów mogą być kosztowne.

Dla dodatkowych informacji dotyczących systemów monitoringu wykorzystywanych w bezpieczeństwie publicznym, oto sugerowany link:
Global Cities.

Privacy policy
Contact