Apple planuje ulepszyć możliwości sztucznej inteligencji i Siri w nadchodzącym systemie iOS 18 oraz macOS 15.

Apple jest na progu rewolucji swojego asystenta głosowego, Siri, w nadchodzącej wersji iOS 18 i macOS 15. Te ulepszenia mają zrewolucjonizować doświadczenie użytkownika, integrując zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji (AI). Te oczekiwane postępy zostaną oficjalnie zaprezentowane podczas bardzo oczekiwanej konferencji World Developers Conference (WWDC24), która rozpocznie się 11 czerwca o 2:00 rano czasu japońskiego.

Znaczące postępy w Siri: Gigant technologiczny z siedzibą w Cupertino nieustannie pracuje nad tym, aby Siri rozumiała kontekst za żądaniami użytkowników, biorąc pod uwagę ich intencje i aktualne emocje, zamiast reagować jedynie na proste polecenia typu „otwórz Safari”.

Książki: Miłośnicy książek będą się cieszyć, ponieważ Siri będzie nie tylko otwierać książki, ale także przeskakiwać do konkretnych sekcji, przewracać strony, zmieniać czcionki i kolory tła, a nawet zarządzać audiobookami.

Aparat: Nawet osoby nieobeznane z zmianą trybów robienia zdjęć będą mogły łatwo robić zdjęcia, ponieważ Siri będzie wyposażona w możliwość przełączania między przednim a tylnym aparatem, uruchamiania nagrywania wideo i robienia zdjęć z timera za pomocą komend głosowych.

Keynote: Integracja Siri z Keynote ma być korzystna dla edukatorów, marketerów i specjalistów branżowych, ułatwiając tworzenie prezentacji poprzez dodawanie zdjęć, audio, wideo, a nawet pozyskiwanie treści z platform takich jak YouTube za pomocą poleceń głosowych.

Email: Natywna aplikacja Apple’a 'Mail’ zostanie znacząco zaktualizowana dzięki funkcjom sterowanym przez AI, które zorganizują emaile według kategorii, zidentyfikują kody promocyjne i reklamy, a także automatycznie posortują niechciany spam. Ponadto treści emaili i podsumowania rozmów będą generowane automatycznie, co ułatwi użytkownikom korzystanie z aplikacji.

Notatki: Rozszerzone funkcje Siri umożliwią zaawansowane zarządzanie wieloma notatkami, a aplikacja 'Notes’ pochwali się integracją z 'Voice Memos’ do transkrypcji dźwięku i podsumowywania treści dodając zdjęcia.

Zdjęcia: Wyszukiwanie konkretnych osób czy scen w aplikacji 'Zdjęcia’ zostanie uproszczone dzięki nowym możliwościom Siri, w tym obracania zdjęć i stosowania filtrów.

Przypomnienia: Tworzenie nowych przypomnień i edytowanie tagów będzie łatwiejsze dzięki pomocy Siri, co zbiegnie się z bardziej ściślejszą integracją między aplikacjami 'Przypomnienia’ i 'Kalendarz’ zgłoszoną przez AppleInsider.

Safari: W oczekiwanej wersji iOS 18, Safari ma wprowadzić funkcję blokowania treści 'Web Eraser’, choć jej przyszłość pozostaje niepewna ze względu na potencjalny sprzeciw mediów.

Podsumowując, te nadchodzące udoskonalenia oznaczają ogromny krok w przód dla sztucznej inteligencji Apple’a i funkcji Siri, zapowiadając bardziej intuicyjne i płynne interakcje między użytkownikami a ich urządzeniami.

Kluczowe pytania i odpowiedzi:

Jaka jest ważność postępów w Siri w iOS 18 i macOS 15?
Znaczenie leży w zapewnieniu bardziej intuicyjnej, kontekstowej i efektywnej interakcji dla użytkowników, znacznie poprawiając ich codzienne doświadczenia z urządzeniami Apple poprzez umożliwienie Siri bardziej dokładnej reakcji na złożone żądania.

W jaki sposób integracja Siri w aplikacje takie jak Keynote może poprawić produktywność?
Integracja Siri może sprawić, że tworzenie prezentacji będzie szybsze i łatwiejsze, pozwalając użytkownikom na wstawianie treści do slajdów za pomocą poleceń głosowych, potencjalnie zwiększając produktywność edukatorów i specjalistów.

Z jakimi wyzwaniami może zmierzyć się Apple w związku z wprowadzeniem nowych funkcji Siri?
Wyzwania mogą obejmować zapewnienie prywatności użytkowników, pokonanie technicznych ograniczeń dokładności rozpoznawania mowy oraz rozwiązanie problemów związanych z błędami lub uprzedzeniami AI.

Czy istnieją jakieś kontrowersje związane z udoskonaleniami w Mail i Safari?
Tak, funkcje takie jak 'Web Eraser’ mogą wywołać dyskusję na temat blokowania treści i cenzury, podczas gdy rola AI w zarządzaniu emailem może wywołać obawy dotyczące prywatności i obróbki danych.

Zalety i Wady:

Zalety:
– Poprawione doświadczenie użytkownika ze zwiększonym zrozumieniem kontekstu żądań.
– Funkcje oszczędzające czas w aplikacjach takich jak Mail, Notes i Keynote, które mogą automatyzować zadania.
– Uproszczone interakcje, na przykład w aplikacji Aparat, mogą uczynić technologię bardziej dostępną.

Wady:
– Potencjalne problemy z zrozumieniem akcentów, dialektów lub niejednoznacznego języka przez AI.
– Możliwe obawy dotyczące prywatności związane z tym jak Siri przetwarza i przechowuje dane użytkowników.
– Użytkownicy mogą zbyt mocno polegać na AI, co prowadzi do ograniczenia osobistej inicjatywy.

Biorąc pod uwagę konkretne zainteresowanie związane z zapytaniem o Apple i jego produkty, ważne jest, aby rozważyć szerszy ekosystem i roadmapę w celu potencjalnych odnośników. Aby uzyskać powiązane informacje, warto odwiedzić oficjalną stronę Apple lub stronę dla konferencji Worldwide Developers Conference, aby sprawdzić aktualizacje i ogłoszenia związane z Siri i usprawnieniami AI. Oto format prawidłowego adresu URL:

Apple
Apple WWDC

Proszę pamiętać, że faktyczne godziny prezentacji i funkcje mogą się różnić i należy potwierdzić je na oficjalnych ogłoszeniach i aktualizacjach Apple’a.

Privacy policy
Contact