TikTok wprowadzi funkcję sztucznej inteligencji do klonowania głosu w celu ulepszenia doświadczenia użytkownika.

TikTok, ulubiona aplikacja wśród młodych dorosłych w wieku od 18 do 25 lat, przygotowuje się do dodania innowacyjnego narzędzia do swojego arsenału – sztucznej inteligencji do klonowania głosu. Funkcja ta ma na celu zdefiniowanie nowego sposobu interakcji użytkowników w ramach platformy, pozwalając im na replikację swojego głosu w zaledwie kilka sekund.

Integracja zaawansowanej sztucznej inteligencji w mediach społecznościowych

Wykorzystanie sztucznej inteligencji ewoluowało, aby bezproblemowo przejmować zaawansowane zadania, a jednym z takich postępów jest klonowanie głosu. Pomimo negatywnej uwagi, jaką klonowanie głosu mogło otrzymać w ciągu ostatniego roku z powodu przypadków oszustw, TikTok szykuje się do pokazania, że ta technologia może być korzystna dla kreatywnych i legalnych celów. Nadchodząca funkcja w fazie rozwoju zapowiada się jako przełomowa dla tworzenia treści na platformie.

Osobiste klonowanie głosu nadchodzi na TikToku

Ekscytujące możliwości zostały ujawnione dla entuzjastów TikToka, jak donoszą eksperci techniczni z TheSpAndroid. Poprzez dogłębną analizę najnowszej aktualizacji aplikacji TikToka, zidentyfikowali oni wskazówki dotyczące pojawiającej się technologii klonowania głosu przy użyciu sztucznej inteligencji. Frazy odnalezione w kodzie aplikacji, takie jak „Stwórz swój głos z AI” i „Biblioteka głosu TikToka”, sugerują, że to nowe narzędzie jest już na horyzoncie. Wynik wspierany jest przez zrzut ekranu udostępniony przez portal medialny, który przedstawia funkcję.

Obawy o prywatność wzbudzone innowacją

Prezentacja funkcji wyjaśnia, że stworzenie wersji AI swojego głosu może trwać zaledwie 10 sekund i może być używane obok narzędzia przekształcania tekstu na głos w filmikach na TikToku. Użytkownicy zbiorą próbkę swojego głosu, czytając podany tekst, który będzie można stosować w różnych rodzajach treści. Pomimo zapewnień TikToka, że ta próbka głosu pozostanie prywatna i można ją usunąć w dowolnym momencie, funkcja ta rodzi pytania dotyczące zarządzania danymi biometrycznymi, szczególnie w kontekście kontroli, które TikTok stawia wobec regulacyjnych organów we Francji i w Brukseli. Wprowadzenie tej funkcji skupia uwagę na prywatności użytkownika, dodając element zainteresowania, aby zobaczyć, jak władze zareagują na tę nową technologię.

Kluczowe pytania i odpowiedzi:

Q: Czym jest technologia klonowania głosu AI?
A: Technologia klonowania głosu AI używa sztucznej inteligencji do stworzenia cyfrowej repliki głosu osoby. Ta replika może być później używana do generowania mowy, która brzmi jak oryginalny głos.

Q: Dlaczego TikTok wprowadza technologię klonowania głosu AI?
A: TikTok wprowadza tę technologię, aby zwiększyć doświadczenie użytkownika, pozwalając twórcom na spersonalizowanie i zróżnicowanie swoich treści za pomocą unikalnego głosu wygenerowanego przez AI.

Q: Jakie są obawy dotyczące prywatności związane z funkcją klonowania głosu TikToka?
A: Istnieją obawy dotyczące tego, w jaki sposób dane biometryczne, takie jak próbki głosu, będą zarządzane, przechowywane i chronione, zwłaszcza biorąc pod uwagę potencjalne nadużycia oraz obecną kontrolę TikToka przez organy regulacyjne.

Wyzwania i kontrowersje:

Prywatność i Bezpieczeństwo: Zarządzanie wrażliwymi danymi biometrycznymi stanowi istotne wyzwanie. Zapewnienie bezpiecznego przechowywania próbek głosu i ochrony przed nadużyciami jest kluczowe.
Zgodność z regulacjami: TikTok musi poruszać się pomiędzy różnymi międzynarodowymi regulacjami dotyczącymi ochrony danych, co może być skomplikowane ze względu na globalny charakter platformy.
Zagrożenia Etyczne: Nadużycia technologii klonowania głosu mogą prowadzić do oszustw, podszywania się oraz obaw związanych z deepfake, co stanowi wyzwanie dla etycznego wdrożenia takiej funkcji.

Zalety i Wady:

Zalety:
– Oferuje twórcom nowe narzędzie do innowacyjnego i spersonalizowanego tworzenia treści.
– Może być korzystne dla użytkowników z zaburzeniami mowy lub dla tych, którzy chcą chronić swoją prywatność, zachowując swoją „osobistą” mowę.
– Może prowadzić do nowych form interaktywnych i angażujących treści.

Wady:
– Stwarza potencjalne zagrożenia dla prywatności i ryzyko naruszenia danych, jeśli próbki głosu będą źle zarządzane.
– Może ułatwić tworzenie deepfake’ów, przyczyniając się do dezinformacji i cyberprzemocy.
– W zależności od wdrożenia, może przyciągać wyzwania regulacyjne związane z wykorzystaniem danych biometrycznych.

Jeśli chcesz zgłębić ten temat, możesz odwiedzić oficjalną stronę internetową TikToka: TikTok. Należy pamiętać, że należy kliknąć tylko w linki, którym ufamy, że są bezpieczne, oraz być ostrożnym z potencjalnymi konsekwencjami dla prywatności przy korzystaniu z nowych funkcji AI na dowolnej platformie.

Privacy policy
Contact