Nietypowa sprawa w redakcji Elblog.pl

Nietypowa sprawa w redakcji Elblog.pl

Wczoraj do naszej redakcji trafiła nietypowa sprawa. Jedna z uczennic Szkoły Podstawowej numer 21 znalazła portfel. Na szczęście w dowodzie osobistym właścicielki był jej adres stąd dość szybko podjęliśmy decyzje o podwózce uczennicy do właścicielki zgubionego portfela.

Okazało się, że nie była to zguba ale kradzież kieszonkowa. Na szczęście poza kilkoma banknotami nic z portfela nie zginęło.

 

Przy tej okazji przypominamy, że jeden, wspólny numer do zastrzegania kart płatniczych – niezależnie od tego, w którym banku mamy konto, wprowadził w roku 2014 Związek Banków Polskich wspólnie z NBP, Visą, MasterCard i firmą Exatel. Można na niego zadzwonić z kraju lub zagranicy jeśli zgubimy kartę albo zostanie nam skradziona. 828 828 828 – zastrzeganie kart w jednym miejscu.
Od wprowadzenia tej usługi w zasadzie nikt nie kradnie kart kredytowych. Zastrzeżona karta po próbie jej użycia nie tylko blokuje wypłatę – powiadamia sprzedawcę o fakcie, że obsługuje kogoś, kto nie jest jej właścicielem.

Karty płatnicze są jak widać coraz bezpieczniejsze, a kieszonkowcy wolą nie ryzykować, że wyjdą z zakupów w asyście Policji. A numer 828 828 828 warto wpisać w pamięć nie tylko telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.