Nie tylko młodość jest pełna pasji

Kobiety maja tyle lat na ile wyglądają, a nic tak nie dodaje kobiecie urody jak uśmiech i ruch. Podczas dzisiejszego maratonu zorganizowanego przez PWSZ i Prezydenta Elbląga widać to było doskonale. Na parkiecie spotkały się matki, córki i babki i wszystkie równie ochoczo ćwiczyły kroki, ruchy czy pozycje pokazywane przez trenerki.

Na sali nie zabrakło też przedstawicieli płci mniej pięknej, którzy o dziwo nie tylko walczyli z rytmami na parkiecie, ale próbowali opanować taniec na rurze.

Jednak najciekawsza okazała się ostatnia sesja zajęć – związana z rozciąganiem i naciąganiem ciał ćwiczących Pań, bo podczas jej trwania można było poczuć tą samą napiętą uwagę jaka towarzyszyło zawodnikom Judo Camp 2018 który odbył się na tej samej sali. Być może stopień owego napicia był nieco mniejszy niż w wypadku członków i członkiń kadr narodowych przygotowujących się do kariery zawodniczej na najwyższym światowym poziomie, ale bezwzględnie było to to samo uważne śledzenia ruchów trenerek i możliwie wierne ich odtwarzanie przez ćwiczące Panie. Sala zdominowana przez kobiety wolna było od przypisanej męskiej części społeczeństwa wszechobecnej rywalizacji i widać było że ten rodzaj zajęć sprawiał uczestniczką prawdziwą przyjemność. Nie wszystkie adeptki potrafiły powtórzyć wszystkie kroki, co szczególnie było widać na przykładzie najmłodszej z uczestniczek maratonu, która prawdopodobnie dopiero niedawno opanowała jakże trudną sztukę chodzenia na dwóch nogach, a teraz z zapałem uczyła się na tych nogach podskakiwać.

Uśmiech setki Pań to rzecz piękna i tylko szkoda że takich imprez nie ma w Elblągu więcej….

 

[robo-gallery id=”20664″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.