Michał Wójcik o Jerzym Wilku

Wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik prosi o poparcie dla Jerzego Wilka w wyborach prezydenckich. Empatia i sympatia to dwie cechy, których posłowi nie brakuje i widać to nie tylko z ław poselskich, ale i w życiu. Chyba każdy, kto miał okazję z Jerzym Wilkiem rozmawiać przyzna, że łączy on w sobie dwie cechy – jest do rozmowy przygotowany i umie słuchać swego rozmówcy. Nie zawsze da się spełnić oczekiwania otoczenia – Jerzy Wilk nie jest cudotwórcą, ale mało kto ma do niego żal o brak pomocy. Spotkanie z Wiceministrem Sprawiedliwości pokazało, że i w Sejmie opinia o kandydacie na urząd Prezydenta Miasta Elbląga jest jak najlepsza. Pan Michał Wójcik odniósł się do ulotki, jaką przekazuje Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości mieszkańcom Elbląga.
Poseł Jerzy Wilk po raz pierwszy sformułował wobec Witolda Wróblewskiego zarzuty w sposób jasny i przejrzysty. Pytanie dotyczy jednak nie tego, jak owa krytyka wygląda, ale czy jest trafna. Niestety, poza doskonałą opinią o swoim partyjnym koledze pan minister dobrych wieści do Elbląga nie przywiózł. Sądu Apelacyjnego nie mamy co oczekiwać w najbliższej przyszłości, ponieważ reforma administracyjna sądownictwa nie odbędzie się w tej kadencji Sejmu.

Nie zniknie z polskiego systemu prawnego ubezwłasnowolnienie, a czas trwania postępowań nie ulegnie poprawie. Rusza Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, ale na efekty jej pracy pewnie poczekamy kilka lat.