Mariusz Lewandowski o radnej Marii Koseckiej i Górze Chrobrego

Mariusz Lewandowski o radnej Marii Koseckiej i Górze Chrobrego

Na stronach „Wolnego Elbląga” ukazał się tekst autorstwa Mariusza Lewandowskiego, odnoszący się do publikacji radnej Marii Koseckiej zamieszczonej na stronach Elbląg 24.pl. Ze względu na kontrowersyjne sformułowania nie możemy go przytoczyć w całości. Rzecz dotyczy dyskusji nt. losów  Góry Chrobrego. Mariusz Lewandowski ostro krytykuje postawę pani radnej, możemy przeczytać m.in. :

„Czy pani Maria Kosecka zrobiła cokolwiek by tor saneczkowy nie popadł w zapomnienie? O ile wiem to nie, ale być może jestem w błędzie. Mam jednak wrażenie, że jedyna aktywność pani radnej to pisanie płomiennych interpelacji i ich bardzo nudne odczytywanie na kolejnych sesjach czy posiedzeniach. (…)”

Wskazując intencje pani Koseckiej, czyli wg autora – chęć zdobycia mandatu radnej, Mariusz Lewandowski pokazuje postawę godną uwagi, jaką się wyróżnia inny radny, pan Jan Redzimski i pisze:

„Ale jest jeden przykład pokazujący, że nie zawsze tak jest – jest nim radny, pan Jan Redzimski, który zdecydował się na zerwanie z handlowaniem numerkami i wpisał się na ostatnią, dziesiątą pozycję listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Jak widać, prawdziwa cnota krytyk się nie boi i za nic ma personalne kalkulacje i metodę D’Hondta.

Nazwisko pana Jana Redzimskiego nie jest tu przypadkowe – to dzięki jego staraniom w tym roku udało się oświetlić Krzyż Katyński na Cmentarzu Agrykola za pomocą paneli fotowoltaicznych i lampy ledowej, a właśnie o takie rozwiązania na Gęsiej Górze toczy się siedmioletni spór z urzędnikami elbląskiego magistratu. I nie mają znaczenia nazwiska tych, którzy te rozwiązania postulują, bo rzecz nie w tym by sławę i chwałę komuś przypisać lecz by tor saneczkowy oczyścić i oświetlić, montując na słupach z panelami kamery monitoringu miejskiego.” (…)

Nie możemy w całości opublikować stanowiska pana Mariusza Lewandowskiego z powodu ograniczeń prawa  prasowego, które nie dotyczy strony stowarzyszenia, gdzie publikowane są prywatne opinie jego członków. Zastrzegamy, ze w wypadku riposty radnej, pani Marii Koseckiej, publikacja nastąpi na portalu Elblog.pl jako głos w dyskusji, zgodnie z postanowieniami prawa prasowego. Cały artykuł dostępny jest pod linkiem:

http://www.wolnyelblag.pl/uncategorized/548/16/admin/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.