Majowe święta w Elblągu

Majowe święta w Elblągu

„Wielka Majówka”, w tym roku długa i miejmy nadzieję pogodna. Z pewnością więc mieszkańcy korzystać będą z wielu imprez o charakterze rekreacyjnym. Ze względu na ważne dla naszego narodu święta – to także czas uroczystości o charakterze patriotycznym. Serdecznie zapraszamy więc elblążan do wspólnego, radosnego świętowania Święta Flagi i 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja to  święto, które ma na celu popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Na tegoroczne obchody tego święta zapraszamy w imieniu Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych  i Ogólnokształcących, który w bieżącym roku obchodzi 70 – lecie swojego istnienia.

O godz. 11. 00, z okazji Święta Flagi odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami Starego Miasta w Elblągu. W radosnym marszu, który rozpocznie się przed Bramą Targową, wezmą udział przedstawiciele władz Elbląga, organizacje i stowarzyszenia społeczne oraz przede wszystkim dzieci i młodzież z klas mundurowych oraz –  mamy nadzieję mieszkańcy naszego miasta, którzy nieść będą 50 metrową Biało – Czerwoną. Marsz ulicami Elbląga poprowadzi elbląska Orkiestra Wojskowa oraz Kompania Honorowa z 16 batalionu dowodzenia. Po przybyciu na plac przed Katedrą św. Mikołaja, odegrany i odśpiewany zostanie Hymn Państwowy. Po okolicznościowych przemówieniach, Orkiestra Wojskowa wykona koncert Pieśni Patriotycznych. A później już będzie tylko wesoło i radośnie. Podczas festynu, który potrwa do godz. 14.00 planowane są występy zespołów młodzieżowych elbląskich szkół, konkursy i quizy z nagrodami dla najmłodszych i dla ich rodziców pod hasłem „Pod Biało – Czerwoną” – majowa zabawa mieszkańców Elbląga.

Wzorem lat ubiegłych mieszkańcom rozdawane będą chorągiewki, tak, aby elbląską starówkę zdominowały kolory biały i czerwony. Zachęcamy również elblążan do ubrania się w kolory naszych symboli narodowych oraz do wywieszenia flag w swoich domach. Pokażmy w ten sposób, że jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!

Dzień później natomiast w imieniu Prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Pruszaka zapraszamy na obchody Święta Konstytucji 3 Maja:

Uroczystości rozpocznie o godz. 11.30 Msza Św. w Katedrze pw. Św. Mikołaja w intencji Ojczyzny i mieszkańców Elbląga. Po Mszy Św. na placu przy Katedrze odbędzie się dalsza część obchodów. W programie:

– odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej,

– przemówienia okolicznościowe,

– występ mażoretek ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu,

– pokaz musztry paradnej w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Wojskowej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *