Ludzka twarz „Wilka”. Posła Jerzego Wilka

W Polsce mało kto ma dobrą opinię o politykach. Wszyscy pamiętamy o rozrzutności władzy samorządowej, której symbolem nadal pozostaje odwołany w referendum w roku 2013 Grzegorz Nowaczyk. Następcą odwołanego w akcji referendalnej polityka Platformy Obywatelskiej został obecny poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk. „Homo homini lupus” czyli „Człowiek człowiekowi wilkiem”- mawiali starożytni Rzymianie. Owo maksyma ma jednak w Elblągu zupełnie inne znaczenie ponieważ moglibyśmy sobie tylko życzyć by panowały w naszym mieście zwyczaje jakie do polskiej polityki wprowadził Jerzy Wilk.
 

Pani Barbara Brzezicka wraz z rodziną mieszka w Przezmarku. Wraz z mężem wychowują dwanaścioro dzieci. Mąż pracuje jako stolarz, a jej przypadła życiowa rola matki. Czy ktoś z nas może sobie wyobrazić pracę matki, która wychowuje "dwanaścioro drobiazgów"? Rodziny tej wielkości to dziś rzadkość właśnie dlatego, że mało która kobieta potrafi unieść ciężar domowej pracy od świtu do zmroku bez chwili przerwy i czasu dla siebie. Dziś rodzina mieszka w domu, jaki powstał w zaadaptowanej na cele mieszkaniowe dawnej mleczarni. Nie jest to zapewne jedyna taka inwestycja. Dla przykładu, podobną adaptację wykonano w Gminie Stary Targ, której Rada zezwoliła na sprzedaż dawnej zlewni mleka jednej z mieszkanek, która postawiona została przez los i byłego męża w tragicznej sytuacji.Dziś z owej zlewni powstała całkiem przyjemna willa z małym blaszanym garażem i placem zabaw dla dzieci. W Starym Targu Rada Gminy pomogła ,a w Przezmarku inspektor nadzoru budowlanego nałożył na rodzinę, rozpaczliwie walczącą o swoją egzystencję, pięćdziesiąt tysięcy złotych kary. I właśnie w tej sprawie podjął interwencję poseł Jerzy Wilk pokazując, że prawica potrafi wrócić na najlepszych tradycji polskiej lewicy.

Jednym z poprzedników Jerzego Wilka na stanowisku Prezydenta Miasta Elbląga był Witold Gintowt -Dziewałtowski. Pan Gintowt-Dziewałtowski był pierwszym sekretarzem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, prezesem SM Zakrzewo, Prezydentem Elbląga, a ostatnio pełnił rolę senatora i gdyby nie zdecydował się na emeryturę to zapewne Jerzy Wcisła nigdy nie miałby szans na objęcie tego stanowiska. Co było przyczyną sukcesu Pana Dziewałtowskiego? Otóż właśnie to, że był to polityk podejmujący interwencje w sprawach ludzi. Od początku swojej kariery potrafił wysłuchać problemu i wskazać sposób jego rozwiązania. Jego następca w Senacie, Jerzy Wcisło wydaje się być przeciwieństwem pana Dziewałtowskiego ponieważ jest zbyt zajęty budowaniem własnego wizerunku, by zająć się sprawami swoich wyborców. I jak na ironię to właśnie Jerzy Wilk dziś przywraca zapomniany blask słowa „polityk” i pokazuje, że prawdziwe znaczenie polityki to nie walka o sprawowanie władzy, ale sprawowanie władzy w interesie wspólnoty i obywateli, a nie polityków i wianuszka ich znajomych. Sprawa pokazuje też, że czasem w wilku można znaleźć najwięcej z człowieka przez duże „C”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.