Książka o kinach

Premiera książki o kinach w Elblągu

Projekcje. Znane i nieznane historie w Elblągu – bo taki tytuł nosi publikacja – opowiada historię elbląskich kin głosem elblążan: obecnych i dawnych pracowników kin oraz widzów. Premiera książki odbędzie się 20 czerwca o godz. 18:00 w Dużej Sali Kina Światowid.

Książka pt. Projekcje. Znane i nieznane historie w Elblągu prezentuje historię elbląskich kin w zmieniających się okolicznościach: politycznych/ustrojowych, gospodarczych, w sposobach finansowania kultury, dystrybucji filmów, itp.

– Na światło dzienne wychodzą opowieści z kuchni kina mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid. – Nie brakuje momentów przełomowych czy zabawnych sytuacji obrazujących klimat minionych lat. Całość uzupełniają zdjęcia wyszperane w różnych archiwach.

Książka o elbląskich kinach została wydana ze środków zebranych w ramach zbiórki crowdfundingowej przeprowadzonej na portalu wspieram.to. Zbiórkę wsparli lokalni przedsiębiorcy oraz osoby prywatne. Dlatego publikacja w pierwszej kolejności trafi do osób, które zaangażowały się w jej przygotowanie, tj. wsparły finansowo lub podzieliły się materiałem do książki. Będzie inny sposób, żeby ją zdobyć, ale szczegóły jako pierwsi poznają uczestnicy spotkania, które odbędzie się 20 czerwca. 

Premiera książki o elbląskich kinach to okazja do spotkania osób zaangażowanych w jej przygotowanie oraz do poznania niektórych bohaterów, których historie znalazły się w naszej publikacji.

Spotkanie jest otwarte, a wstęp na nie wolny. Zapraszamy serdecznie!

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.