Kłamstwa pana Roberta Kolińskiego

Kłamstwa pana Roberta Kolińskiego

Kłamstwa pana Roberta Kolińskiego

Dziś podczas konferencji prasowej w biurze posłanki Elżbiety Gelert i senatora Jerzego Wcisły padła informacja o fakcie, iż chyba jedyny w Elblągu członek Partii „Razem” Robert Koliński intensywnie komentuje felieton jaki został zamieszczony na stronie internetowej stowarzyszenia „Wolny Elbląg”. Na profilu „Czarne Kobiety Elbląga” Robert Koliński umieścił kilka kłamstw, które wypada zdementować, nazywając go publicznie paszkwilantem i kłamcą.

Pan Robert Koliński nazwał mnie w jednym ze swoich postów paszkwilantem.

Przed sądem jak dotąd zamierzał postawić mnie senator Jerzy Wcisła i ze swego zamiaru zrezygnował, dając dowód swojego rozsądku i politycznego taktu. Zamiar skierowania sprawy do sądu sygnalizował też Arkadiusz Jachimowicz, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, które uznało, że moja krytyka działań tej organizacji jest przesadzona. Od trzech lat oczekuję pozwu i oświadczam, że z przyjemnością stanę przed sądem i z przyjemnością pana Jachimowicza przeproszę, o ile na podstawie dokumentów księgowych ESWIP udowodni się, że powszechnie formułowane wobec tego Stowarzyszenia zarzuty dotyczące jego finansowania okażą się nieprawdziwe.

Prywatny akt oskarżenia skierował wobec mnie radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kowszyński. Sąd Rejonowy w Elblągu uznał mnie za niewinnego, a pan radny od roku zastanawia się, czy i w jakiej formie ma mnie przeprosić.

Robert Koliński jest więc kłamcą i paszkwilantem, co stwierdzam publicznie.

Robert Koliński dokonał też nieuzasadnionej napaści na wydawnictwo Elblog.pl nazywając je „gadzinówką”. Wydawnictwo Elblog.pl jest podmiotem prawa prasowego i w związku z tym Prokuratura Rejonowa w Elblągu zostanie powiadomiona o fakcie znieważenia prawnie chronionego tytułu, jeżeli w przeciągu 7 dni redakcja nie otrzyma stosownych przeprosin. Dodam, że portal Elblog.pl nie zamieścił treści mojej prywatnej opinii jak członka stowarzyszenia „Wolny Elbląg” i wszelkie ataki rozgoryczonego krytyką pretendenta do roli uczestnika życia politycznego nie mogą go dotyczyć.

Oświadczam też, że Robert Koliński nigdy nie dostał żadnej oferty tworzenia materiałów prasowych dla wydawnictwa Elblog.pl natomiast faktem jest, że po publikacji fragmentów nagrania wideo z wystąpienia doktoranta nauk historycznych dotyczącego jednego z oddziałów Żołnierzy Wyklętych, dokonał wpisu deprecjonującego opinię prelegenta i został poproszony o ewentualną ripostę dla relacji historyka. Z owej propozycji darmowej publikacji swojej riposty nie skorzystał.

Nieprawdą jest też to jakoby została mu złożona jakakolwiek propozycja wykupienia części przestrzeni miesięcznika papierowego Elblog.pl.

Miesięcznik bezpłatny jaki wydajemy nie prowadzi żadnej działalności reklamowej skierowanej do osób fizycznych. Działalność redakcyjna stowarzyszenia „Wolny Elbląg” ogranicza się do tworzenia systemu informacji miejskiej i możliwość publikacji materiałów jest w nim ściśle reglamentowana. Dostęp do łam miesięcznika mają organy Gminy – oferty współpracy zostały skierowane do Prezydenta Elbląga i Przewodniczącego Rady Miasta oraz instytucji kultury w mieście. Oferty współpracy zostaną skierowane do spółek miejskich, a dopiero po określeniu ich potrzeb pozostała część łam zostanie podzielona na część przeznaczoną na promocję elbląskich firm i w równej części dla zarejestrowanych w Polsce partii politycznych oraz pełnomocników komitetów wyborczych startujących w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej w Elblągu z roku 2015. Stowarzyszenie „Wolny Elbląg” pozostając Wydawcą korzystać będzie zatem z dokładnie takiej samej możliwości prezentowania swojego programu politycznego jak wszystkie inne komitety wyborcze i partyjne, a Elblog.pl ma pozostać ważnym elementem systemu informacji miejskiej informującym czytelników o ważnych problemach miasta i osiągnięciach jego mieszkańców.

http://www.wolnyelblag.pl/stowarzyszenie/540/26/admin/

Jak mordowali ” Żołnierze Wyklęci”?

od Redakcji – publikujemy prywatne oświadczenie Mariusza Lewandowskiego w sprawie dotyczącej redakcji. To pewien wyjątek od zasady publikacji opinii członków „Wolnego Elbląga” wyłącznie na stronie Stowarzyszenia i czynimy to tylko z tego powodu że Robert Koliński bez żadnej przyczyny odnosił się w swoich postach do naszego tytułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.