Kino Światowid zaprasza na projekcję w ramach cyklu Proregion

Kino Światowid zaprasza na projekcję w ramach cyklu Proregion

Już w najbliższą środę 4 sierpnia o 17:15 Kino Światowid zaprasza na projekcję w ramach cyklu Proregion, a o 18:00 na pokaz filmu o Mikołaju Koperniku.
Cykl powstał z myślą o osobach, które kochają historię i kulturę regionu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zaprezentujemy film „Zwyczajni nadzwyczajni” oraz Warmia i Mazury Obrazy: TAJEMNICE DE REVOLUTIONIBUS.
„Zwyczajni nadzwyczajni” to filmowe spotkanie ze znakomitymi osobistościami ze świata kultury, sportu czy sztuki. Postacie te na stałe weszły do kanonu najważniejszych osobistości naszego regionu. Widzowie będą mieli okazje dowiedzieć się nie, co więcej, o Antonim Czyżyku, Teresie Bocheńskiej czy o Piotrze Imiołczyku.
TAJEMNICE DE REVOLUTIONIBUS to obraz, którego głównym wątkiem jest próba odpowiedzi na pytania, dlaczego astronom obserwował niebo i czego tam szukał. Twórcy filmu zaprezentowali również drogę, która przebył astronom, by sformułować rewolucyjną heliocentryczną teorię, a także miejsca obserwacji uczonego i instrumenty, za pomocą których to czynił, w tym słynnego Pavimentum.

Wszystkie pokazy odbywać się będą w nowej Sali studyjnej. Wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.